Боротьба з піратством підвищить вартість побутової техніки

В організації колективного управління ОКУ прийняли рішення підвищити свою політику щодо тарифів з продажу українцям техніки. Про це йдеться за підсумками засідання круглого столу, організованого за участю представників Міністерства розвитку економіки за підтримки Європейської Бізнес Асоціації.

На даний момент в країні існує нечесна система тарифів, яка зобов’язує українців відраховувати податки за користування авторським контентом, коли як за даними дослідження GFK-2020 легальним контентом в Україні користується лише 16% від сукупного населення.

У той же час, тарифи стосуються всієї частини суспільства, тобто та різниця в сумі піде не на компенсації авторам легального контенту, а в чиюсь кишеню.

За попередніми даними з боку “Українського музичного альянсу”, сума пені становитиме 2,61% від митної вартості при купівлі жорсткого або SSD-диска. Це стосується і купівлі комп’ютерів з даної складової, планшетів, ноутбуків і ряду смартфонів.

І тут потрібно позначити, що такий відсоток вказується без урахування додаткового ПДВ, що дорівнює 20%.

Тарифи торкнулися і купівлі ксероксів, багатофункціональних пристроїв та навіть звичайного офісного паперу. Пеня склала 2,7%, 4,71% і 1,95%, відповідно.

За умови прийняття подібних механізмів, цінники за “білу” побутову техніку буквально злетять, що лише допоможе тіньовим гравцям ринку зміцнити свої позиції на полях держави.

Як повідомлялося раніше, в Україні за підсумками першого кварталу зросли продажі побутової техніки та електроніки. За останніми даними експертів люди стали купувати технік на 7% більше.

За перші три місяці 2020 роки українці витратили 733 мільярдів гривень. При цьому близько 40 відсотків суми пішло на продукти харчування і безалкогольні напої.

0
20
Материалы по теме: , , , , , ,