Борги за комуналку будуть стягувати через суд

В Україні хочуть заснувати штрафи за борги через несплату житлово-комунальних послуг. Це може бути реалізовано шляхом прийняття закону №3613 з боку Верховної Ради України.

Відзначимо, що в документі прописані не тільки величезні штрафи за борги, але і положення, які дозволяють українським судам стягувати борг з українців за спрощеною процедурою.

На поточний момент сума заборгованості українців за житлово-комунальні послуги дійшла до рекордних розмірів, що обчислюються десятками мільярдів гривень.

Так склалося, що через пандемію коронавірусу і подальшу економічну кризу платоспроможність громадян впала, тому сума боргу збільшилася до непередбачених розмірів.

Незважаючи на важку ситуацію, частина українських експертів вважає запропонований законопроект занадто жорстким по відношенню до українців, адже документ передбачає автоматичне списання боргу з зарплат або ж шляхом вилучення іншого майна.

А при примусовому рішенні з боку суду, деяким з громадян доведеться віддавати по 50% від власної зарплати для погашення боргу.

Нагадаємо, що за станом на 1 травня 2020 року населення заборгувало за комунальні послуги 63,1 млрд грн.

Тим часом, з початку року в Києві вже підписано 1032 договору по реструктуризації заборгованості за комунальні послуги.

0
20
Материалы по теме: , , ,