Бізнес-клімат в Україні повернувся на рівень 2015 року

Поділитися:

За результатами досліджень, проведених Європейською бізнес асоціацією, індекс інвестиційної привабливості України в першій половині 2020 року склав 2,51 балів з 5 можливих. Відповідно, індекс почав знижуватися і далі перебуває в негативній площині. При цьому, дослідження проводилися ще до новини про те, що Яків Смолій подав у відставку.

Раніше такі низькі показники бізнес привабливості України були ще в далекому 2015 році.

«Настрої генеральних директорів компаній істотно погіршилися. Так, тільки 4% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим, тоді як у попередній хвилі таких було 17%. Більшість, а саме 62%, вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, а ще 34% – нейтральним », – розповіли в Асоціації.

За результатами опитувань, 55% директорів помітили погіршення інвестиційного клімату в порівнянні з попереднім півріччям. 35% власників бізнесу переконані, що умови роботи не змінилися, і тільки десята частина респондентів вважають, що вони дещо поліпшилися.

На думку опитаних, проблемами, що негативно впливають на бізнес-клімат є:

  • слабка судова система,
  • відсутність зрушень в боротьбі з корупцією;
  • значний вплив тіньової економіки;
  • впровадження обмежувальних заходів через COVID-19,
  • постійні ротації в складі Кабміну;
  • політична і економічна нестабільність,
  • підвищення податкового тиску і зміни податкового законодавства,
  • призупинення реформ.

Однак в бізнес-асоціації виділили і позитивні моменти: запуск ринку землі, валютна лібералізація, продовження співпраці з МВФ, зниження облікової ставки НБУ, стабільна національна валюта.

Нагадаємо, що за станом на кінець червня більше половини опитаних представників бізнесу вже повністю або частково повернулися до роботи в офісі. Про це свідчать результати експрес-опитування представників бізнесу під час зустрічі підприємців Європейської бізнес асоціації.

Планують зберегти персонал компанії в незмінному складі 60% опитаних підприємців, 28% – думають над скороченням, ще 13% шукають нових працівників.

Раніше повідомлялося, що Європейська бізнес Асоціація у співпраці з компанією «Sayenko Kharenko NewLaw Firm» провела ряд досліджень і прийшла до висновку, що на поточний момент довіри між українським бізнесом і вітчизняною судовою системою – немає. Інтегральний показник судового індексу впав до рівня 2,45 балів, що незрівнянно мало, враховуючи, що це навіть не половина від максимального значення – п’яти балів.

 

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

загрузка...
Читайте також
7 Серпня 2020 року - 14:47
У липні аеропорт прийняв 328,667 тисяч людей
7 Серпня 2020 року - 12:45
Селітра знаходиться в біг-бегах, тобто це означає,...
7 Серпня 2020 року - 8:21
Міцні траси краще витримують жаркі погоди умови...
6 Серпня 2020 року - 21:46
Україна перевітрить зберігання селітри щоб не повторити Бейрут