Банки не дорахуються 14 млрд. грн. по кредитах

Національний банк України дав невтішний прогноз, вказавши, що невдовзі не мала частка банківських установ може недорахуватися коштів за споживчими кредитами. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як вказує національний регулятор, в країні близько 10% споживчих кредитів знеціняться через ті виклики з якими країна та її населення зіткнулися в рамках подолання пандемії коронавірусу.

Повідомляється, що до такого висновку в НБУ прийшли на підставі оцінок ряду статистичних моделей.

“Ми, по суті, спробували знайти зв’язок між ключовими макроекономічними показниками і динамікою якості кредитного портфеля на основі спостереження за останні 12-15 років. Це класична статистична модель, яка враховує макроекономічні чинники і дає нам можливість зробити оцінку можливого приросту частки непрацюючих кредитів”, – йдеться в повідомленні НБУ.

При цьому раніше, в роки минулих криз, аналогічна негативна тенденція в контексті нівелювання споживчих кредитів вже спостерігалася. Зокрема, в 2008-2009 роках близько 15-20% таких кредитів стали “непрацюючими”.

Нагадаємо, що Національний банк України закликає активно проводити реструктуризацію кредитів і робити їх значно дешевше для бізнесу і всього населення країни.

Банки повинні мати стандартні інструменти по реструктуризації для роздрібних клієнтів, малого і середнього бізнесу для прискорення процесу і мінімізації негативного впливу на капітал.

0
20
Материалы по теме: , , ,