15% клієнтів банків скористалися кредитними канікулами

Банкіри України заявили, що під час карантину кредитними канікулами скористалися 12-15% клієнтів банків. При цьому 80% з них закінчили канікули в червні і зробили повний платіж по кредиту.

“Навіть клієнти з хорошим фінансовим станом спробували скористатися кредитними канікулами і звернулися в банк. Але вже в травні ми повернулися до планового обсягу погашення кредитів. Хоча зменшилася частка клієнтів, які свідомо достроково гасили позики”, – розповідають експерти.

Відомо, що зараз клієнти часто отримують пропозиції про реструктуризацію кредитів від банків. Таким чином банки намагаються полегшити виконання зобов’язань клієнтам. В основному пропонують переподпісать договір, збільшити термін кредиту або зменшити розмір щомісячного платежу.

Також банкіри стверджують, що за період коронакрізіса позичальники з низькими доходами не йдуть за отриманням нових кредитів. Таким чином, громадяни України об’єктивно оцінюють свої фінансові можливості і в цілому, відповідально підходять до питання позик.

Нагадаємо, що Національний банк України дав невтішний прогноз, вказавши, що невдовзі не мала частка банківських установ може недорахуватися коштів за споживчими кредитами. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як вказує національний регулятор, в країні близько 10% споживчих кредитів знеціняться через тих викликів з якими країна і її населення зіткнулися в рамках подолання пандемії коронавируса.

Раніше повідомлялося, що в Україні продовжують знижуватися депозити. Україна все менше і менше несуть гроші в банки. Експерти стверджують, що низька інфляція, зниження облікової ставки і відсутність агресивного кредитування тягнуть вниз депозитні ставки, а українця не готові віддавати дешево свої гроші.

 

0
20
Материалы по теме: , , , , ,