Захищав небо Києва. Українці попрощалися з видатним льотчиком Валентином Коренчуком


Захищав небо Києва. Українці попрощалися з видатним льотчиком Валентином Коренчуком

Валентин “Бджоляр” Коренчук загинув під час виконання бойового завдання (фото: Ірина Костенко/РБК-Україна) Автор: Ірина Костенко, Катерина Гончарова

У вівторок, 18 червня, у Києві попрощались із видатним льотчиком і захисником України, полковником Валентином Коренчуком із позивним “Бджоляр”.

РБК-Україна побувало на прощанні з Героєм та розповідає, ким був знаменитий захисник українського неба.

Легенда про “Привида Києва”. Видатний льотчик Валентин Коренчук

Полковник Валентин Коренчук із позивним “Бджоляр” загинув на бойовому завданні. Був талановитим льотчиком і боронив небо Києва одним із перших – відразу після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Саме на основі його польотів, а також польотів інших його побратимів із 40-ї бригади тактичної авіації Повітряного командування “Центр” Повітряних сил Збройних сил України, в Україні народилась легенда про “Привида Києва” – учасника російсько-української війни й пілота-аса на МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну самотужки здобув 6 повітряних перемог у небі над Києвом.


Захищав небо Києва. Українці попрощалися з видатним льотчиком Валентином Коренчуком


Захищав небо Києва. Українці попрощалися з видатним льотчиком Валентином Коренчуком

Прощання з українським захисником, льотчиком Валентином Коренчуком (фото: Ірина Костенко/РБК-Україна)

“Коли ти сідаєш в кабіну винищувача, то всі емоції залишаєш за бортом. Методична бойова підготовка перетворює тебе у частину великого авіамеханізму, де все доведено до автоматизму. У бою схвалюємо лише раціональні рішення… Вагань не буде. На жаль, війна не можлива без жертв. Але ми здатні змінити реальність і зменшити їх кількість”, – розповідав “Бджоляр” в одному з інтерв’ю.

Тоді пілот зізнався, що єдина реакція організму, яку льотчики помітили у себе в перші дні протистояння – як руки тремтять від надлишку адреналіну.

Льотчик загинув під час виконання бойового завдання (фото: Ірина Костенко/РБК-Україна)

“Але це все доти, доки не сідали до кабіни винищувача… Бойова робота заспокоювала. В небі, якщо злетів, вже не страшно. Яким би не був ворог… Ми захищаємо свою землю, свої сім’ї та свою країну, яка має перемогти”, – підсумував тоді льотчик.

Піша хода від Михайлівського до Майдану Незалежності (фото: Ірина Костенко/РБК-Україна)

Українці попрощалися з видатним пілотом

У вівторок, 18 червня, в Києві відбулося прощання з Валентином Коренчуком.

Публічна частина церемонії розпочалася об 11:30 в Києві – у Михайлівському Золотоверхому монастирі на Михайлівській площі. Після цього процесія рушила до Майдану Незалежності.

Звідти колона вирушила на поховання: на Лук’янівське військове кладовище, на алею військових Героїв.

Вшанувати пам’ять захисника, окрім рідних і близьких, прийшло безліч людей.

“Валентин назавжди для нас є прикладом гідності, світлості, героїзму та патріотизму. На жаль, сьогодні під час війни Україна ховає кращих синів своєї батьківщини. Але маємо битися, здобути перемогу. В пам’ять про наших захисників. Валентин був гарним керівником. Вів нашого ще одного легендарного пілота “Джуса”, який просував отрисмання Україною винищувачів F-16″, – прокоментувала журналістам начальниця служби зв’язків з громадськістю Повітряного командування “Центр”, полковник Любов Киналь.

Вона зазначила, що Валентин Коренчук був батьком трьох дітей.

“Він відлетить на небо і буде з неба нас захищати, а ми тут на землі будемо продовжувати його справу”, – підкреслила військовослужбовиця.

Після церемонії в монастирі з Героєм попрощалися на Майдані Незалежності (фото: Ірина Костенко/РБК-Україна)

Нагадаємо, раніше ми розповідали про бойову роботу українських льотчиків по ворожих цілях.

Читайте також, на якому етапі підготовки на F-16 українські пілоти перебувають нині.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Увага! Під час війни активізувалися інтернет-шахраї, які видають себе за сайт РБК-Україна. Вони використовують наш дизайн, персональні дані редакції та схожу адресу сайту. Єдиний домен РБК-Україна – www.rbc.ua. Про фейкові сторінки з нашою назвою повідомляйте на пошту: sb@rbc.ua.

www.rbc.ua

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *