Site icon Новини

Виплати біженцям у країнах ЄС: де українцям платять найбільше


Виплати біженцям у країнах ЄС: де українцям платять найбільше

Підтримка українських біженців залежать від країни (колаж: РБК-Україна) Автор: Ірина Костенко

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), станом на лютий 2024 року у світі було зафіксовано близько 6,5 млн біженців з України. При цьому дехто з наших співгромадян може досі планувати виїзд за кордон на тлі воєнних дій у своєму регіоні. Саме ці люди найчастіше цікавляться виплатами, які отримують біженці у країнах ЄС.

РБК-Україна розповідає про низку європейських країн, в яких біженцям з України виплачують грошову соціальну допомогу.

Польща

Однією з найпопулярніших серед українських біженців європейських країн стала Польща. У цій країні українці поки що можуть оформити такі виплати:

Німеччина

Німеччину вважають лідером за кількістю переселенців з України. Від початку 2024 року розміри соціальної допомоги у цій країні зросли на 12%.

Виходячи з цього Bürgergeld, яка видається як основна підтримка для шукачів роботи, становить:

Франція

Після отримання тимчасового захисту у Франції українці отримують право на матеріальну допомогу (ADA), розмір якої залежить від кількості людей у родині.

В цілому, розмір фінансової підтримки на день становить:

Якщо ж держава не може надати біженцям безкоштовне житло, вони можуть отримувати додатково 7,40 євро (близько 324 грн) на день.

Які країни допомагають українцям найбільше

За версією автора YouTube-каналу Navimigrant Івана Задоріжного, до трійки країн, які в цілому допомагають біженцям з України найбільше, входять:

Це пояснюється не стільки сумами грошових виплат, скільки загальним рівнем соціальної підтримки переселенців – безкоштовною медициною, наданням безкоштовного чи пільгового житла, офіційним працевлаштуванням, безкоштовними курсами вивчення мови, безкоштовною освітою для дітей, гуманітарною допомогою тощо.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що країни Європи можуть виплачувати гроші українцям на повернення додому.

Читайте також, як у Європі та США ставляться до українських біженців.

При підготовці матеріалу було використано такі джерела: УВКБ ООН (UNHCR), Sestry.eu, Bundesregierung.de, VisitUkraine.Today, YouTube-канал Navimigrant.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version