The Insider дізнався, кого отримала та віддала Росія по обміну з США та Німеччиною


The Insider дізнався, кого отримала та віддала Росія по обміну з США та Німеччиною

Фото: Еван Гершкович та Пол Вілан (колаж РБК-Україна) Автор: Каріна Левицька

Російська Федерація сьогодні провела обмін ув’язненими зі США та Німеччиною. Зокрема політв’язнів, яких утримували у РФ, обміняли на російських шпигунів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Insider.

За даними The Insider, Росія та Білорусь звільнили зокрема політв’язнів:

  • Іллю Яшина – суд Москви засудив його до 8,5 року колонії загального режиму за статтею про поширення “фейків” про російську армію, що стало на той момент найсуворішим вироком за цією статтею.

  • Володимира Кара-Мурзу – суд засудив активіста і публіциста до 25 років колонії за звинуваченням у поширенні “фейків” про армію, співпраці з небажаною організацією і держзраді.

  • Алсу Курмашеву – журналістку “радіо Свобода”, яку засудтили, бо вона не прийшла повідомити РФ, що вона можливий “іноагент”.

  • Андрія Пивоварова – колишній глава “Открытой России”. Проти нього порушили кримінальну справу за статтею про здійснення діяльності небажаної організації.

  • Олега Орлова – кримінальну справу проти 70-річного правозахисника, голови “Меморіалу” порушили у 2023 році. Під час слідчих дій в Орлову закинули написання статті, в якій він назвав бойові дії Росії в Україні “важким ударом по майбутньому країни”.

  • Олександру Скочиленко – затримали за нібито поширення в магазині “Перекресток” інформації про збройні сили РФ: дівчина вставляла замість цінників товарів повідомлення про загиблих під час обстрілу Маріупольського драмтеатру мирних жителів.

  • Лілію Чанишеву – колишня очільниця уфімського штабу Олексія Навального. Стала першою фігуранткою справи про створення “екстремістського співтовариства” після визнання таким ФБК і штабів Навального.

  • Ксенію Фадєєву – колишня голова штабу Навального в Томську.Було засуджено до 9 років колонії за обвинуваченням в організації діяльності екстремістського співтовариства з використанням службового становища.

  • Евана Гершковіча – журналіст The Wall Street Journal засуджений у Росії до 16 років колонії за статтею про шпигунство.

  • Ріко Крігера – Колишній співробітник німецького Червоного Хреста. Медик був затриманий у Білорусі. Його звинуватили за шістьма статтями: незаконні дії щодо вогнепальної зброї, приведення в непридатність транспорту або шляхів сполучення, створення екстремістського формування або участь у ньому, агентурна діяльність, найманство й акт тероризму. 30 липня 2024 року Олександр Лукашенко помилував Крігера.

  • Кевіна Ліка – 18-річний Лік став першим засудженим за держзраду школярем у Росії.

  • Демурі Вороніна – громадянин Росії та Німеччини, політолог, фігурант справи журналіста Івана Сафронова. Звинуватили в тому, що він нібито отримував від Сафронова інформацію, яку потім продавав іноземним розвідкам.

  • Вадима Останіна – колишній голова барнаульського штабу Навального.

  • Патріка Шьобеля – громадянин Німеччини. У січні 2024 року був затриманий у Пулково через шість мармеладок, у складі яких експерти виявили марихуану.

  • Пола Вілана – американський військовослужбовець та колишній морський піхотинець. Заарештували 2018 року, коли він прилетів до Росії на весілля свого колишнього товариша по службі. У червні 2020 року його визнали винним у шпигунстві проти Росії та засудили до 16 років колонії суворого режиму.

  • Германа Мойжеса – юрист, ідеолог велоруху. Громадянин Німеччини та Росії. Його звинувачували в державній зраді.

Кого отримала Росія

В обмін Росія отримала кілера з ФСБ Вадима Красикова, а також кількох ув’язнених, які були затримані за шахрайство та шпигунство.

  • Вадим Красиков – найманий вбивця, який став виконавцем у низці замовних убивств, зокрема бізнесмена Олександра Козлова в Карелії 2007 року, бізнесмена Альберта Назранова, чеченського біженця Зелімхана Хангошвілі.

Після вбивства Хангошвілі Росія заперечувала будь-яку причетність до нього, але The Insider вдалося знайти справжнє ім’я “Соколова” і документи, що підтверджують його приналежність до спецслужб, після чого він дістав у Німеччині довічний термін. Після цього Путін перестав приховувати свій зв’язок із Красиковим, назвав убивцю “патріотом” і публічно заявив про своє бажання обміняти його на Евана Гершковича.

  • Подружжя Артем і Анна Дульцеви жили в Словенії, видаючи себе за громадян Аргентини на ім’я Людвіг Гіш і Марія Роза Майєр Муньос. Їх затримали в Любляні. З вивчених даних їхньої біографії, вони з більшим ступенем ймовірності належать до нелегалів ГРУ.

  • Павло Рубцов – агента ГРУ Павла Рубцова, який видавав себе за іспанського журналіста Пабло Гонсалеса, затримала Польща на польсько-українському кордоні і звинуватила у шпигунстві на користь Росії.

  • Роман Селезньов – російський хакер, який був засуджений у США до 27 років тюремного ув’язнення за шахрайство з використанням комп’ютерних технологій і крадіжку персональних даних.

  • Владислав Клюшин – Бостонський суд у США визнав його винним в інсайдерській торгівлі й призначив йому 9 років колонії.

  • Михайло Мікушин – у травні 2022 року суд у Норвегії висунув обвинувачення в шпигунстві.

  • Вадим Конощенок – один з учасників контрабандистської мережі “Сернія”. Компанії, що входять у цю мережу, нелегально вивозили високотехнологічне обладнання зі США і через країни ЄС постачали його російським державним компаніям.

Нагадаємо, ми повідомляли, що Росія звільнила журналіста WSJ та засудженого морпіха США в рамках обміну.

Водночас в матеріалі РБК-Україна можна детальніше дізнатись про справу громадянина Німеччини Ріко Крігера, та про те, як йому вдалось добитись помилування.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *