Прем’єр Литви назвала умову відправки західних військових до України


Прем'єр Литви назвала умову відправки західних військових до України

Фото: Інгрида Шимоніте, прем’єр-міністр Литви (flickr.Lietuvos/Respublikos.Seimas) Автор: Сергій Пишкін

Західні країни можуть відправити військових інструкторів до України для навчання наших солдатів за умови належної протиповітряної оборони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прем’єр-міністра Литви Інгриду Шимоніте під час пресконференції з українським колегою Денисом Шмигалем, яку цитує LRT Televizija.

Як відзначила Шимоніте, наразі литовські військові інструктори вже навчають наших солдатів на території Литви та інших країн.

“Чи могли б вони навчатися в Україні? З належною протиповітряною обороною, безумовно, можна управляти цими ризиками”, – заявила прем’єр-міністр.

Також вона додала, що до України могли б відправити фахівців, які допомогли б Києву з кібербезпекою, розмінуванням, а також захистом кордонів.

За словами голови литовського уряду, слова президента Франції Еммануеля Макрона про відправку військ сприйняли як пропозицію взяти участь в бойових діях.

“Існують різні форми допомоги або способи залучення. Я думаю, що те, що сказав президент Макрон, і що є ключовим, полягає в тому, що ми не повинні малювати для себе червоні лінії, коли на іншій стороні ми маємо людину, яка не має жодних червоних ліній, яка має ядерну загрозу і розмахує нею кожен другий день”, – сказала вона.

Ініціатива Макрона про відправку військ до України

Раніше Макрон не виключив, що НАТО може запровадити війська для допомоги Україні. Це спричинило дискусію серед союзників України.

Франція пізніше пояснила, що не йдеться про безпосередньо відправлення військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Йдеться про Литву, Латвію, Естонію та Канаду.

Проте більшість країн не підтримали позиції Макрона. Щобільше, як пишуть західні ЗМІ, несподівана заява Макрона викликала ще більшу неприязнь між ним та канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *