Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

НАТО обговорює розгортання більшої кількості ядерної зброї через загрозу з боку РФ і Китаю


НАТО обговорює розгортання більшої кількості ядерної зброї через загрозу з боку РФ і Китаю

Фото: генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг (getty images) Автор: Вадим Ребрина

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що члени альянсу ведуть переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї перед обличчям зростаючої загрози з боку Росії та Китаю.

Про це він сказав у інтерв’ю The Telegraph, повідомляє РБК-Україна.

Столтенберг додав, що блок повинен показати світові свій ядерний арсенал, щоб надіслати пряме повідомлення своїм ворогам.

Він розповів, що між членами були живі консультації щодо вилучення ракет зі сховищ і переведення їх у режим очікування, і закликав до використання прозорості як засобу стримування.

“Я не буду вдаватися в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні зберігатися, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо”, – сказав Столтенберг.

За його словами, ядерна прозорість має бути наріжним каменем ядерної стратегії НАТО, щоб альянс був готовий до того, що він назвав більш небезпечним світом.

“Прозорість допомагає передати пряме повідомлення про те, що ми, звичайно, є ядерним альянсом. Звичайно, метою НАТО є світ без ядерної зброї, але поки існує ядерна зброя, ми залишатимемося ядерним альянсом, тому що світ, де Росія, Китай і Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО не має – це більш небезпечний світ”, — сказав генсек.

Він попередив, що Китай, зокрема, інвестує значні кошти в сучасну зброю, включаючи свій ядерний арсенал, який, за словами Столтенберга, до 2030 року зросте до 1000 боєголовок.

“І це означає, що в не дуже віддаленому майбутньому НАТО може зіткнутися з тим, з чим він ніколи раніше не стикалася, а це два потенційні супротивники з ядерною зброєю – Китай і Росія. Звичайно, це має наслідки», – зазначив очільник альянсу.

Нагадаємо, у Стокгольмському міжнародному інституті дослідження проблем миру (SIPRI) заявили, що “надзвичайно тривожне” збільшення кількості ядерних боєголовок, розгорнутих разом із ракетами та літаками, ймовірно, набере обертів у наступні роки.

Ядерні погрози з боку Росії

Російські офіційні особи і ЗМІ після початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році регулярно погрожують різним країнам світу застосуванням ядерної зброї.

У травні Російська Федерація провела навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

В Інституті вивчення війни вважають, що такі дії агресора покликані налякати політиків країн Заходу та змусити їх добровільно вдатися до вигідних Росії дій.

У комюніке за підсумками саміту “Великої сімки” (G7), який пройшов у червні, йдеться, що Росії загрожують серйозні наслідки у разі, якщо вона наважиться застосувати ядерну чи хімічну зброю.

Дослідники з Bulletin of the Atomic Scientists дізналися, яку кількість ядерної зброї має Росія.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version