Фото: литовська армія (Getty Images) Автор: Едуард Ткач
Литва мобілізувала 5,5 тисяч цивільних осіб, які бажають захищати державу. У мирний час вони стануть сполучною ланкою між населенням та армією.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Polskie Radio.
Найбільше добровольців зголосилося у Вільнюському регіоні. Мова йде про понад 2,5 тисячі осіб.
“Я хочу бути корисним”, – сказав один із добровольців Томаш Божероцький, історик з Вільнюського університету, зазначивши, що прагнув здобути конкретні навички.
Загалом, всі 5,5 тисяч осіб зареєструвалися в комендатурах або спеціальних офісах комендантів. У вересні добровольці пройдуть відбір, а потім розпочнуть спеціалізовані тренінги. Перші заняття заплановані на жовтень.
Процес реєстрації спецпризначенців закінчився вчора, 31 серпня, опівночі.
Поняття комендатури в Литві
Комендатури – це ініціатива литовської влади з залучення цивільного населення до захисту країни.
За словами Божероцького, це не лише підготовка до партизанської війни у випадку можливої окупації, але й реєстрація та добровільна участь в іншій сфері суспільного життя.
“Це може бути логістика чи психологія. Не всі з нас створені для того, щоб бути солдатами”, – зазначив історик.
Як пише видання, під час війни комендатури виконують завдання, такі як боротьба з диверсійними групами, захист об’єктів критичної інфраструктури, встановлення блокпостів та контроль за процесом евакуації.
Нагадаємо, у серпні цього року Литва почала будівництво військової бази на кордоні з Росією. Очікується, що після завершення будівництва, до кінця 2027 року там будуть розміщені 4000 німецьких військових.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.