Ілюстративне фото: експерт пояснив, як Франція може замінити американську ядерну зброю у Європі (Getty Images) Автор: Сергій Пишкін, Роман Кот
Заміна американської “ядерки” у Європі на французьку складатиметься з низки елементів. Перший з них, це укладення нових двосторонніх угод.
Про це розповів експерт Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в матеріалі РБК-Україна “Ядерна гонка 2.0: як Путін і Трамп штовхають світ до нової ескалації”.
Після цього, як пояснив Їжак, необхідно буде розв’язати процедури заміни ядерної зброї, а також інфраструктури, яка наразі зайнята американськими F-16, F-18 і F-35 з бомбами Б-61, на французькі Rafale з ракетами ASMP-A
Питання ядерних боєголовок Франції
За словами Їжака, Франція наразі має достатню кількість власних ядерних боєголовок. Втім, за оцінкою, керівниці Центру з питань нерозповсюдження ядерної зброї при Одеському національному університеті Поліни Сіновець, Парижу все ж доведеться збільшити їх кількість, щоб захищати куди більшу територію.
Згідно з даними Defence Express, Париж має:
- 40 бойових зарядів TN75 потужністю у 110 кт та нових TNO потужністю 100 кт, які встановлені у балістичні ракети M51 на чотирьох атомних підводних човни класу Le Triomphant;
- 54 боєголовки TNA потужністю 100-300 кт, що встановлені у надзвукові ракети ASMP-A. Їх здатні нести літаки Rafale.
Проблема полягає у тому, що Франція та Британія мають недостатньо боєголовок малої потужності.
“Бомби, які є у американців, мають змінну потужність від кількох кілотонн до п’ятдесяти кілотонн. І Росія завжди знає, що ця зброя може бути застосована будь-коли на полі бою. А у французів і британців зараз немає такої низької потужності, у них вона починаються від ста кт. Знизити потужність можна достатньо швидко, але це ще треба зробити”, – додав Їжак.
Як пояснив експерт, знизити потужність можна протягом року, але потім ядерну зброю необхідно буде відпрацювати на навчаннях. Водночас він не виключає, що певні кроки у цьому питанні могли розпочатись значно раніше, що дозволить досягти результату швидше.
Ядерне стримування
В кінці лютого ЗМІ писали, що Франція готова використовувати свої сили ядерного стримування для захисту європейського континенту. Зокрема літаки з ядерною зброєю можуть бути спрямовані до Німеччини.
Пізніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що почав стратегічні обговорення щодо захисту всього континенту за допомогою французької ядерної зброї.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.