Географія рідкоземельних запасів України: що відомо

В Україні зафіксовано понад 30 родовищ рідкоземельних металів, що мають стратегічне значення для багатьох галузей, зокрема оборонної промисловості, енергетики та високотехнологічного виробництва. Найбільші поклади зосереджені в межах Донецької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на РБК-Україна .

У Кіровоградській області розташоване найбільш перспективне родовище — Сафонівське, яке має статус стратегічного об’єкта. Крім того, в цьому ж регіоні виявлено Буртинське родовище та низку площ з потенціалом до подальшої розвідки. У Дніпропетровській області відомі такі родовища, як Маломихайлівське, Перещепинське та Зелена Балка. На території Донецької області, згідно з геологічними даними, виявлено родовище Побузьке.

Окрім того, нещодавно завершено геологічне вивчення ділянок в Миколаївській, Запорізькій та Житомирській областях. Йдеться про вивчення площ, які містять ільменіт-рутил-цирконієві піски, багаті на цирконій — ще один важливий компонент, що належить до категорії критичних сировинних матеріалів.

Рідкоземельні елементи набувають особливої ваги в умовах посиленої уваги до незалежності у сфері стратегічної сировини. В Україні вже затверджено перелік 37 видів критичної сировини, включно з рідкоземельними металами. Зокрема, до списку увійшли і графіт, і цирконій, які мають великий попит на світовому ринку.

За даними Державної служби геології та надр, нині проводиться активна інвентаризація усіх відомих родовищ, а також геолого-розвідувальні роботи на нових перспективних площах. Це дає змогу не лише уточнити обсяги запасів, а й залучити інвесторів до розробки стратегічно важливих родовищ у майбутньому.

Раніше ми писали про те, що депутати схвалили угоду про надра.

Share

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *