Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Друга область України затвердила програму комплексного відновлення: подробиці


Друга область України затвердила програму комплексного відновлення: подробиці

Фото: друга область України затвердила програму комплексного відновлення (interfax.ua) Автор: Сергій Новіков

Житомирська обласна рада затвердила програму комплексного відновлення (ПКВ) Житомирської області до 2030 року. Це вже друга розроблена областю ПКВ, а всього понад 150 українських територіальних громад працюють над планом свого майбутнього.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії “Слуга народу” Олени Шуляк.

За словами Шуляк, план заходів ПКВ Житомирщини містить рекомендовані дії для інтеграції внутрішньо-переміщених осіб, запуск програм кредитування для будівництва житла і розвитку домашнього господарства, впропадження інклюзивних послуг, капітальні ремонти автомобільних доріг, а також відновлення і збереження обʼєктів культурної спадщини тощо.

“На сьогодні ПКВ розробляють вже понад 150 українських територіальних громад і кожна підготовлена – унікальний кейс і досвід, який можуть використовувати інші громади, які наразі знаходяться на етапі планування свого відновлення. Перелік чинників, які аналізуються, надзвичайно широкий. Але найголовніші, без яких неможливе планування взагалі – соціально-економічний, демографічний і екологічний”, – наголосила Шуляк.

Вона підкреслила, що перелік даних, які збирали і аналізувати органи місцевого самоврядування Житомирщини містить десятки блоків інформації, до яких відносяться, зокрема:

При цьому Шуляк підкреслила – надважливим пунктом програми комплексного відновлення Житомирщини є не лише бачення того, як повинна відновлюватись і розвиватись регіон, а і вже готовий план реалізації цього.

Так, у програмі йдеться, зокрема, про:

“Досвід першопрохідців у розробленні ПКВ переоцінити неможливо. Громадам важливо обмінюватися думками та досвідом щодо цього, це допоможе уникнути помилок на старті, не набити ті ж самі умовні шишки, через які вже прошли громади, які або розробити ПКВ, або в процесі їх створення. Зокрема, таку програму вже розробила Київщина. Вона є у публічному доступі, зокрема, і на сайті нашої Єдиної електронної системи у сфері будівництва. Тепер є і унікальний кейс Житомирщини”, – резюмувала Шуляк.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua

Exit mobile version