Ціни на нафту продовжили падіння у четвер, 10 липня, на тлі нових заяв президента США Дональда Трампа про можливе введення додаткових мит, що учасники ринку сприйняли як загрозу для глобального економічного зростання, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на Reuters.
Контракт на нафту марки Brent подешевшав на 0,03 долара, до 70,16 долара за барель. Американська нафта West Texas Intermediate втратила 0,06 долара і торгувалася на рівні 68,32 долара за барель.
Як зазначили аналітики компанії Kpler, через макроекономічну невизначеність на ринку сформувалася обережніша поведінка з боку покупців, особливо в азійському регіоні.
У середу Дональд Трамп пригрозив Бразилії, найбільшій економіці Латинської Америки, 50-відсотковим митом на експорт до США після конфлікту з президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою.
Раніше президент США оголосив про намір запровадити мита на медь, напівпровідники та фармацевтичну продукцію. Крім того, адміністрація Трампа направила митні попередження Філіппінам, Іраку та низці інших країн, зокрема стратегічним партнерам США — Південній Кореї та Японії.
На фоні стурбованості щодо можливого інфляційного тиску, спричиненого митами, лише окремі представники Федеральної резервної системи США під час засідання 17–18 червня допустили ймовірність зниження процентної ставки вже цього місяця.
Підвищення ставки робить кредити дорожчими, що потенційно знижує попит на нафту.
Згідно зі звітом Управління енергетичної інформації США (EIA), оприлюдненим у середу, минулого тижня запаси сирої нафти зросли, натомість запаси бензину і дистилятів зменшилися, що частково підтримало ціни. Попит на бензин, за даними EIA, зріс на 6% і сягнув 9,2 мільйона барелів на добу.
У перші вісім днів липня середня кількість авіарейсів у світі становила 107 600 на добу — рекордний показник. Кількість рейсів у Китаї також досягла максимуму за п’ять місяців, а активність портів і вантажоперевезень свідчить про зростання торгівлі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такі дані наведено у клієнтській аналітичній записці JP Morgan.
У цьому ж документі вказано, що з початку року світовий попит на нафту збільшувався в середньому на 0,97 млн барелів на добу, що майже відповідає прогнозованому рівню в 1 млн б/д.
Також аналітики зазначають, що поки що немає впевненості в тому, що оголошене раніше підвищення квот на видобуток від ОПЕК+ призведе до реального збільшення обсягів видобутку.
Картель планує у вересні ще одне масштабне розширення видобутку, яке має завершити як скасування добровільних скорочень вісьмома країнами-учасницями, так і перехід Об’єднаних Арабських Еміратів до нової квоти.
Раніше ми писали про те, що Іран різко збільшив експорт нафти після ізраїльських ударів.