Президент підкреслив, що в документі не було вказано конкретних гарантій безпеки для України.
За словами президента, США не давали жодних конкретних гарантій безпеки, пропонуючи підписати угоду / Колаж УНІАН, фото – скриншоти
Угода про корисні копалини між Україною та США є нерівноцінною в тому вигляді, в якому вона перебуває зараз. Саме тому наша країна не може підписати її.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції, відповідаючи на запитання журналістів.
“Говорячи про цю угоду… Усе почалося з нашого Плану перемоги, в якому ми вважаємо, що Росія захоплює наші території, і ми повинні все це захистити від окупаційних військ Російської Федерації, а також їхніх союзників із Північної Кореї та Ірану… Угода, що це все потрібно захистити і нам потрібні гарантії безпеки для України. І Україна каже: “Окей, дайте нам гарантії безпеки”. Це невід’ємна частина діалогу щодо цієї угоди, і ми готові. Нас запитують: “А на що ви готові?”. Ми відповідаємо: “Давайте говорити, ось вам доступ, давайте до мінералів, давайте говорити про видобуток, давайте говорити про нафту, давайте говорити про газ. Ви видобуваєте, а ми ділимося. У вас є пріоритет, ви номер один, але зробіть усе, щоб зупинити ворога і відновити справедливість для нас, закінчіть цю війну. Зупиніть Путіна”. Ось приблизно така історія”, – сказав президент.
Відео дня
Зеленський поділився, що зі США обговорювалися пакети допомоги, які могли б допомогти захистити Україну від ворога.
“Туди ще входили пакет стримування, зброя, ППО тощо. Я хочу наголосити, що це була комплексна пропозиція, тому що нам потрібні гарантії безпеки, серед яких посилення української армії та укомплектування наших військових. Усе це дуже потрібно… 100% – захист неба над Україною”, – наголосив він.
За словами президента, США не давали жодних конкретних гарантій безпеки, пропонуючи підписати угоду про корисні копалини. За його словами, без них немає сенсу підписувати документ.
“Говорячи про гарантії безпеки… Ми отримали першу угоду, в якій не було гарантій безпеки. У цьому немає жодного скандалу, просто вона не відповідала запиту. Питання в тому, щоб ділити все 50 на 50. Приблизно такий вигляд мала перша угода. Я сказав, що не піду на це і не дам міністрам це підписати. Були зустрічі з міністрами фінансів, із прем’єр-міністром України. Було багато різних зустрічей. Це просто неможливо. Ми не можемо просто ділити 50 на 50, не розуміючи, що нас чекає попереду. Навіть якби стояло питання в тому, щоб ділити всі 50 на 50 те, що окуповано, а ми вам допомагаємо відновити це – це предметна розмова. Я не знаю про ці відсотки, але зате ясно, що ви даєте. Тому спочатку була незрозуміла ця угода”, – розповів Зеленський.
Угода про корисні копалини між Україною та США – важливі новини
Раніше у Bloomberg повідомляли, що Україна відмовилася від створення фонду на $500 млрд щодо викопних копалин. Співрозмовник агентства зазначив, що загалом були дві причини цього рішення української влади.
Крім того, ЗМІ писали, що другий варіант угоди про корисні копалини виявився жорсткішим за попередній. Зазначається, що угода охоплює не тільки мінеральні копалини, а й газ із нафтою.