Зеленський пояснив, чому Україна ніколи на визнає свої окуповані території російськими

Зеленський пояснив, чому Україна ніколи на визнає свої окуповані території російськими

Зеленський нагадав, що росіяни зруйнували багато всього в Україні / фото president.gov.ua

Україна не визнаватиме юридично свої окуповані території територіями Росії. Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв’ю для СBN, відповідаючи на запитання щодо позиції українців, які виступають проти територіальних поступок.

“Ми не можемо юридично визнати наші території, які окуповані Росією, – визнати їх російськими. Ми не можемо і за Конституцією України, за законом і внутрішньо. Це розкол для України і українського суспільства”, – зазначив він.

Глава держави додав, що найсильнішою зброєю України під час повномасштабного вторгнення була єдність нашого суспільства.

Відео дня

“І я вважаю, що це найсильніша наша зброя. Це наші люди і єдність наших людей. І тому не можна гратися речами, які можуть розколювати суспільство. Якщо б у нас було дуже багато сил, техніки, тощо, – те, що ми просили у наших партнерів, – ми б швидше могли тиснути на полі фронту”, – сказав Зеленський.

Він зауважив, що якщо у України таких сил буде недостатньо, то якісь питання можна вирішувати дипломатичним шляхом. Президент наголосив:

“І це правильно. Але визнавати юридично окуповані території територіями Росії ми не будемо. Там багато людей раніше жили. Вони втратили домівки. Хтось віддав своє життя, хтось захищав. Багато людей в полоні. Десятки тисяч людей, дітей, десятки тисяч дітей в полоні, були депортовані силою. Тисячі людей в полоні: як військових, так і цивільних”.

Зеленський нагадав, що росіяни зруйнували багато всього в Україні.

“Як ми можемо визнати ту нашу землю, все те, що було, визнати російським? Значить, пробачити їм це? Якщо ви юридично визнаєте ті чи інші тимчасово окуповані території російськими, – це значить, ми пробачили їм. Значить, світ заспокоївся і дав їм можливість”, – підкреслив він.

Глава держави зауважив, що це дуже поганий приклад для майбутніх таких ризиків в інших куточках світу.

“Тому юридично це неможливо. Але дипломатично треба досягати своїх цілей. А цілі – це сталий мир, безпечний мир. І більш швидкий для України”, – сказав Зеленський.

Вступ України в НАТО – позиція Зеленського

Президент Зеленський зазначив, що запрошення до НАТО має бути для всієї України, але дія Альянсу може поширюватись не на всі її території.

“Ми знаємо, що в час війни нас не візьмуть в НАТО. Але, якщо ми хочемо реально закінчити війну, то ми повинні Україні дати НАТО. Запрошення дається всій Україні у міжнародно визнаних кордонах. Тут немає про що говорити”, – сказав президент.

Водночас, додав він, дія Альянсу може поширюватися на ту частину, яку Україна контролюватиме, яку контролює, а потім – з майбутнім розширенням.

www.unian.ua

Share

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *