Останні висловлювання Дональда Трампа, що містили критику на адресу Володимира Путіна, викликали певні надії в Європі на зміну його ставлення до війни в Україні. Проте високопоставлені європейські чиновники поки не вбачають у риториці Трампа жодних ознак реальної зміни курсу адміністрації США, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на Financial Times.
Двоє неназваних чиновників, знайомих із ситуацією, заявили виданню, що хоча тон Трампа і став менш сприятливим до Кремля, його загальна позиція лишається незмінною. За їх словами, західні партнери України досі вважають, що Трамп розглядає Путіна як ключового переговорного опонента, тоді як президента України Володимира Зеленського – як перешкоду на шляху до укладання угоди.
Один із співрозмовників видання зазначив, що певне пожвавлення в реакції Заходу зумовлене новою тональністю заяв Трампа, однак це не супроводжується конкретними діями.
Разом із тим, відносини між Зеленським і Трампом нещодавно стали дещо теплішими. Джерела розповіли, що після напруженого діалогу між двома президентами в Овальному кабінеті, Емманюель Макрон і новообраний прем’єр-міністр Великої Британії Кир Стармер порадили українському лідеру змінити підхід у спілкуванні з Трампом.
Макрон та Стармер, як зазначають джерела, рекомендували Зеленському виявляти щиру подяку та постійно висловлювати вдячність Сполученим Штатам за надану допомогу.
Попри ці зусилля, Зеленський і надалі має справу з американською адміністрацією, де скептицизм щодо підтримки України зберігається. Частина її представників вважає, що США мають зосередитись на азійському напрямку, тоді як інші дотримуються ідеології невтручання у зовнішні конфлікти.
Нещодавно Дональд Трамп, уперше за тривалий час, відкрито поставив під сумнів щирість намірів російського керівника до миру, заявивши, що Володимир Путін «говорить багато нісенітниці».
Раніше ми писали про те, що Трамп запроваджує нові мита для 15 країн.