У міністерстві запевнили, що контакт з перехідною командою Трампа налагоджений на усіх рівнях.
Україна ще не оримувала від майбутньої адміністрації президента США Дональда Трампа, який складе присягу і заступить на посаду 20 січня, пропозиції про нові форми військової підтримки. Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.
Зокрема, у речника запитали, чи обговорюються нові форми підтримки України майбутньою адміністрацією США на чолі з Дональдом Трампом.
“Контакт з новою адміністрацією налагоджений, при чому, на всіх рівнях. І обговорюються, зокрема, питання військової підтримки. Я розумію, що ви маєте на увазі під новими формами. Україна відкрита до обговорення будь-яких форм військової підтримки. І вважаємо, що в інтересах Сполучених Штатів Америки – надання військової підтримки Україні, і будемо обговорювати, коли будемо мати від американської сторони пропозицій або звернень. Наскільки мені відомо, поки що офіційно немає таких пропозицій”, – наголосив Тихий.
Відео дня
При цьому, як сказав речник, йде обговорення різних можливих модальностей.
“Я думаю, що конкретика, яку ви хочете почути, буде матеріалізуватися після 20 січня. І відповідно, будемо готуватися”, – наголосив Тихий.
Також у нього запитали, чи відчувається прискорення постачання військової допомоги після доручення, яке чинний президент США Джо Байден дав Пентагону.
“Дійсно, відчуваємо, що пакети підтримки більші і часткіші зараз. Вітаємо це. І підкреслюємо, що дуже важливі не лише оголошення, а й власне доставка всієї допомоги на фронт. Це для нас найголовніше. І сподіваємося, що заявлена мета надати Україні те, що зараз виділено, усю можливу допомогу, буде виконана. Дуже на це сподіваємося”, – наголосив Тихий.
Він додав, що чинна адміністрація Джо Байдена запевняє, що їхня мета – використати кожен долар виділеної допомоги для України до їхнього відходу з посади 20 січня.
Речник зазначив, що складно сказати, чи є ризики, що щось з пакету обсягом 60,8 млрд доларів не буде доставлено в Україну.
“Наскільки нам відомо, американська сторона дійсно докладає усіх зусиль, щоби це відбулося”, – сказав Тихий.
Крім того, у нього запитали, чи обговорює Україна з європейськими лідерами план, аби вони також прискорювали надання військової допомоги, якщо американська допомога зупинеться після інавгурації Трампа 20 січня.
“Працюємо над тим, щоби підтримка зберігалася від Сполучених Штатів та інших партнерів”, – сказав Тихий.
Водночас, стосовно європейських партнерів речник сказав, що позиція України дуже проста:
“У спілкуванні з ними ми наголошуємо, що незалежно від того, яким буде курс нової адміністрації США, всі лише виграють від більшої оборонної самодастатності Європи. Тому Європі потрібно нарощувати великими темпами оборонне виробництво і взагалі розуміння відповідальності за власну безпеку. Від цього усі тільки виграють”.
Він вважає, що у цьому процесі Україна має і матиме ключове значення, бо є ключовим оборонним м’язом Європи.
За його словами, Україна наголошує на потребі інтеграції оборонних індустрій, інтеграції України в НАТО та інвестування в український оборонний комплекс.
За даними видання Financial Times, команда Дональда Трампа повідомила європейським чиновникам, що новий президент США планує зберегти військову допомогу Україні.
Троє людей, знайомих із переговорами, відзначили, що хоча раніше під час передвиборчої кампанії Трамп пообіцяв припинити допомогу Україні і змусити Київ розпочати негайні мирні переговори, тепер він має намір продовжити поставки американської зброї Києву після своєї інавгурації.