Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Він вам не Байден: Трамп буде керувати США, як Путін править Росією, – Bloomberg

Путін і Трамп не обов’язково стануть союзниками, але руйнуватимуть світ з однаковим завзяттям / колаж УНІАН, фото REUTERS

Риторика обраного президента США Дональда Трампа, особливо його територіальні претензії до союзників, аж надто нагадує риторику Москви. Оглядач видання Bloomberg Марк Чемпіон не виключає, що Трамп справжі може спробувати керувати Америкою так, як Путін править Росією.

Колумніст виділяє три визначальні характеристики “путінізму”: 

  • глибока зневага до демократичних обмежень в управлінні державою і до соціального лібералізму, а замість того – ставлення до влади як до особистої спадщини;
  • мафіозне мислення, в якому стосунки будуються на принципах особистої прихильності;
  • переконання, що світоустрій останніх 30 років після холодної війни був випадковим відхиленням і тепер усе повертається до звичайної “війни всіх проти всіх”, де великі держави домінують над цілими регіонами, розглядаючи їх як власні сфери впливу чи навіть володіння. 
  • Колумніст зазначає, що попри геть різну біографію, Трамп та Путін мають схожий світлогляд. Як і російський диктатор, новообраний президент США зневажає принципи демократії, цінує особисту лояльність понад усі інші якості, є націоналістом у широкому значенні, вважає своїми ворогами лібералів та багатосторонні міжнародні інституції, а також вважає міжнародний порядок, який виник після холодної війни, мертвим. 

    Відео дня

    Діючи і цій логіці, Путін намагається підкорити і помістити до російської зони впливу пострадянські країни, включно з Україною. Для Трампа те саме з Канадою, Гренландією, Мексикою та Панамою.

    Марк Чемпіон не вірить, що Путін і Трамп діють узгоджено, хоча й не виключає і їхньої дружби, і конфлікту між ними. “Але очевидно, що Трамп, як і Путін, відчуває слабкість у тих, хто сидить за столом переговорів навпроти нього. І порівняно зі США Канада, Європа та Панама слабкі”, – пише колумніст. 

    Аналітик має сумніви, що Трамп справді готовий задіяти армію для виконання цих своїх забаганок, адже США мають значно кращий інструмент примусу – економічний. 

    “Цей вид примусу теж прямо з путінських правил гри. Можливо, найкращий урок, який Трамп міг би винести з Кремля, – це довго і уважно дивитися на те, як усі ці торговельні та енергетичні наступи спрацювали для російського сильного світу цього”, – резюмує оглядач.

    Трамп почав тиснути на друзів та ворогів США

    Як писав УНІАН, Дональд Трамп оголосив про свій намір домагатися американського контролю над Гренландією та Панамським каналом. При цьому він не виключив можливість застосування сили. Також він напівжартома казав, що Канада має стати 51-м штатом США.

    Крім того, Трамп оголосив ультиматум ХАМАС. Якщо цей палестинський рух не відпустить усіх заручників, захоплених під час нападу на Ізраїль в жовтні 2023 року, тоді США під керівництвом Трампа влаштують “пекло” на Близькому Сході.

    www.unian.ua

    Exit mobile version