Трамп розглядає зняття санкцій з Сирії в обмін на ресурси та Trump Tower

Екс-президент США Дональд Трамп розглядає можливість пом’якшення санкційного тиску на Сирію. Обговорення цього питання може відбутися під час майбутнього візиту до Ер-Ріяда, де очікується його зустріч із новим сирійським президентом Ахмедом аль-Шараа, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на The Times.

Шараа, який прийшов до влади в січні після падіння режиму Башара Асада, має минуле, пов’язане з радикальними ісламістськими угрупованнями. Зокрема, відомо про його зв’язки з «Аль-Каїдою». Водночас, він демонструє відкритість до нових дипломатичних контактів та прагне скасування обмежень, накладених на Сирію Заходом.

Сирійська сторона пропонує США вигідні економічні умови. Йдеться про залучення американських компаній до видобутку природних ресурсів у Сирії за моделлю, подібною до української. Також Дамаск заявив про готовність дозволити будівництво в центрі міста хмарочоса Trump Tower.

За даними джерел у сфері безпеки, Шараа може розпочати переговори про приєднання Сирії до «Авраамових угод» — серії домовленостей між арабськими країнами та Ізраїлем. Також ймовірним є створення демілітаризованої зони або збереження ізраїльської присутності на південному заході Сирії, поблизу Голанських висот.

У потенційній зустрічі можуть взяти участь також лідер Палестинської автономії Махмуд Аббас та президент Лівану Джозеф Халіл Аун. Це стане безпрецедентним дипломатичним кроком, враховуючи минуле Шараа, який провів п’ять років у американському ув’язненні, зокрема у в’язниці Абу-Грейб.

Перед вильотом до Саудівської Аравії Трамп заявив, що США можуть зняти обмеження, які наразі ізолюють Сирію від міжнародної торгівлі та фінансових ринків. Він зазначив, що до нього вже зверталися з цього приводу президент Туреччини Реджеп Ердоган та інші лідери, що посилює тиск на ухвалення відповідного рішення.

Минулого тижня президент Сирії зустрічався у Парижі з Еммануелем Макроном. Президент Франції підтримав ідею поступового зняття санкцій ЄС, якщо в країні розпочнуться реформи.

У самій команді Трампа немає єдності щодо доцільності переговорів з новим сирійським лідером. Зокрема, радники Тулсі Габбард і Себастьян Горка висловили сумніви щодо цього процесу. Утім, спецпредставник з питань Близького Сходу Стів Віткофф підтримує налагодження діалогу, вбачаючи в ньому потенційні економічні вигоди.

Представники адміністрації, за підтримки країн Перської затоки, вважають нинішню ситуацію можливістю дистанціювати Сирію від Ірану, який був стратегічним партнером попереднього режиму. За словами одного з джерел, модель, яку США реалізували в Україні щодо розробки корисних копалин, може бути застосована й у сирійському випадку.

Раніше ми писали про те, що Сирія та Ліван обговорюють демаркацію кордону після припинення вогню.

Share

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *