Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Що потрібно Україні для стабільного миру в разі “корейського сценарію”: думка експерта

Експерт зазначив, що Україні потрібні чіткі гарантії безпеки / фото – УНІАН

Українські та західні політики розглядають різні варіанти завершення війни, зокрема й “корейський сценарій”, який передбачає поділ країни на дві держави. Проте нашій країні потрібні чіткі гарантії безпеки, які не допустять повторного конфлікту.

Про це розповів аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Ялі в коментарі для УНІАН.

У відповідь на запитання про те, чи може “корейський сценарій” у перспективі стати “німецьким сценарієм”, коли об’єдналися дві частини Німеччини, експерт заявив, що це можливо.

Відео дня

“Тому що, в принципі, світ дуже стрімко змінюється. Ось вам приклад: режим Башара Асада. Здавалося, все стабільно вже роками, а впав дуже швидко”, – пояснив Ялі.

Крім того, експерт навів у приклад Росію, яка двічі була зруйнована. Він нагадав, що Російська імперія розпалася під впливом військових чинників, а СРСР – через внутрішні перетворення, “Холодну війну”, виснаження, а також економічну та соціально-політичну нестабільність.

“Путін так само не є вічним. І не є молодою людиною. Він помре так само”, – наголосив експерт.

Також Ялі звернув увагу на те, який настрій зараз у молодих людей у РФ. Він зазначив, що найбільше війну підтримує старше покоління, у якого немає критичного мислення.

“Це радянські люди, які були сформовані системою так, що вони готові померти за цю так звану велич, за Батьківщину. Але молодь, яка підростає – не записується в добровольці і не біжить на війну, вона не дивиться всіх цих Соловйових і Скабєєвих, вона набагато вільніше думає і, відповідно, не підтримує те, що відбувається. Нещодавно опозиційні політики опитування оприлюднили: більша частина росіян за жодних умов не готова йти вмирати. І за гроші – теж”, – поділився експерт.

У разі, якщо в Україні відбудеться “корейський сценарій”, нашій країні будуть потрібні гарантії безпеки, вважає Ялі. Він заявив, що однією з таких гарантій розглядається розміщення миротворчого контингенту військ на території України:

“У якому це буде форматі – сказати складно, але Росія на війська НАТО навряд чи погодиться. Усі можливі формати зараз опрацьовуються”.

Експерт зазначив, що в Україні вже неодноразово гинули іноземні добровольці, які воювали на нашому боці, але це не призводило до війни РФ з іншими державами. Проте це може зміниться в разі, якщо такий контингент матиме мандат ООН і росіяни атакують цих солдатів.

“Звичайно, на війну проти Росії через загибель одного чи двох ніхто не піде. Але, з іншого боку, і Росія не піде на те, щоб відкрито вбивати, відкривати вогонь по цих миротворцях”, – сказав Ялі.

За словами аналітика, зараз також розглядають варіант розташування іноземного військового контингенту на лінії зіткнення і продовження постачання зброї Україні. Він заявив, що це ефективні гарантії безпеки.

“Тобто тут необхідно розвивати різні формати. І насамперед що може стати гарантією? Це підписання зі США таких договорів про гарантії безпеки, які є в Сеула, які є в Ізраїлю. Ось це дійсно є гарантіями безпеки. Тобто з боку ядерних держав двосторонні угоди про обов’язковість надання цих гарантій безпеки, які передбачають, що це буде рівносильно нападу і на їхню державу. І вони мають бути ратифіковані парламентом”, – резюмував експерт.

Гарантії безпеки для України – важливі новини

Раніше дипломат ЄС і французький чиновник повідомив, що президент Франції Еммануель Макрон зустрінеться з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском, щоб обговорити розгортання післявоєнних миротворчих сил в Україні. Запровадження іноземних військ може дати гарантію, що РФ не почне нову війну в майбутньому.

Крім того, в The Atlantic розкрили, як новий президент США Дональд Трамп планує завершити війну в Україні. Він планує забезпечити присутність європейських військових сил на території України загальною чисельністю до 100 000 військових.

www.unian.ua

Exit mobile version