Державний секретар США Марко Рубіо став ключовою фігурою, яка вплинула на президента Дональда Трампа, спрямовуючи його до жорсткішого підходу у зовнішній політиці щодо Росії, Китаю, Ірану та Венесуели, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на Financial Times.
Раніше, перебуваючи на посаді сенатора, Рубіо активно підтримував зовнішню допомогу Сполучених Штатів та вважав дипломатію інструментом захисту демократії у світі. Він неодноразово виступав на захист дисидентів і критикував авторитарні режими, закликаючи США до активнішого протистояння диктаторам.
Утім, уже в ролі державного секретаря, він поділяє бачення Трампа щодо зменшення обсягів міжнародної допомоги та акценту на внутрішні пріоритети, зберігаючи при цьому вірність власним ідеалам. Один із близьких друзів та колишніх помічників Рубіо, на якого посилається видання, зазначив, що саме завдяки його порадам Трамп став проводити рішучішу лінію у відносинах із ключовими геополітичними супротивниками.
«У питанні Китаю, Росії, України та Ірану ми спостерігаємо активізацію американської дипломатії й підтвердження глобальної ролі США», — зазначив співрозмовник. За його словами, це стало можливим завдяки «щоденним високорівневим рекомендаціям, які держсекретар надає президентові та членам адміністрації».
Раніше ми писали про те, що Дональд Трамп оголосив про вихід США з ЮНЕСКО.