Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Політики в Україні думають про вибори: Reuters оцінило, чи реально їх провести у 2025-му

Для більшості громадян України пріоритетом є досягнення успіху у війні, а потім – проведення виборів / Колаж УНІАН, фото УНІАН, 93 ОМБр Холодний Яр

В Україні останнім часом з’являється дедалі більше ознак пожвавлення політичного життя, яке затихло з моменту повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. І це може бути пов’язано з наміром президента США Дональда Трампа швидше закінчити війну, пише Reuters.

“Це пов’язано із Трампом, з очікуванням, що будуть переговори… Активність зросла, внутрішньополітичної нервозності явно побільшало”, – цитує агентство політолога Володимира Фесенка на підтвердження цієї думки.

Також нагадує, що днями у команді президента США заявили, що Київ має провести президентські вибори до кінця 2025 року, якщо вдасться домовитися про припинення вогню.

Відео дня

Видання навело й інші факти, що свідчать про пожвавлення політичного життя в Україні. Так, колишнього президента, опозиційного політика Петра Порошенка помітили на фотографіях, де він тисне руки численним іноземним посадовцям. Утім, сам Порошенко, зазначається, заперечує, що це має якусь причетність до виборів. 

Водночас, зауважує видання, “Європейська солідарність” Порошенка звинуватила президента Володимира Зеленського “у спробі не допустити його до парламенту і в тому, що він зосередився на майбутніх виборах замість того, щоб вести війну”.

Колишня прем’єр-міністерка Юлія Тимошенко теж стала більш помітною, йдеться у матеріалі. Вона зустрічалася з офіційними особами Євросоюзу за кордоном і протестувала “проти затримання в Україні генерала у зв’язку з невдалою оборонною операцією в травні минулого року”.

У публікації зазначається, що і мер Києва Віталій Кличко “звинуватив оточення Зеленського в політичних інтригах”. При цьому видання називає міського голову Києва “потенційним претендентом на посаду президента”.

Йдеться, що Фесенко заявив, що деякі політичні угрупування вже навіть працюють над створенням виборчих штабів. 

“Він сказав, що не бачив такої активності в таборі Зеленського і що політики, ймовірно, поспішають, якщо бачать наближення виборів”, – пише Reuters.

Тим часом американські офіційні особи кажуть, що “жодних політичних рішень не прийнято, а їхня стратегія щодо України розвивається”. 

Проведення виборів в Україні може зіштовхнутися з логістичними проблемами, сказав Reuters заступник голови Центральної виборчої комісії України Сергій Дубовик. За його словами, підготовка до виборів займе щонайменше 4-6 місяців, враховуючи переміщення виборців і масштабні руйнування.

А директор Київського міжнародного інституту соціології Антон Грушецький каже, що навіть ті, хто не схвалює діяльність Зеленського, вважають його легітимним лідером. 

Окремо видання згадало колишнього головнокомандувача ЗСУ, посла України у Великобританії Валерія Залужного і навіть надіслало запит у посольство про те, чи може він балотуватися у президенти. Зазначається, що посольство України в Лондоні не відповіло на нього.

“Залужний публічно не заявляв про свої політичні амбіції, але опитування свідчать про його популярність. Зображення Залужного прикрашає книжкові крамниці Києва, де продано тисячі примірників його нової книги “Моя війна””, – пише видання.

Що ж до позиції української громадськості, то вона, за словами Грушецького, загалом проти проведення виборів до закінчення війни. Для більшості пріоритетом є досягнення успіху у війні, а потім проведення виборів, зазначив він.

Останні заяви щодо виборів в Україні 

Як повідомляв раніше УНІАН, нова президентська адміністрація США хоче, аби Україна провела вибори одразу після закінчення бойових дій. Про це заявив спецпредставник Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог. Він сказав, що “більшість демократичних країн проводять вибори під час війни”.

Радник президента України з комунікацій Дмитро Литвин заявив, що план Келлога про те, що Україна має провести вибори до кінця року, є провальним, навіть якщо буде перемир’я з РФ.

Тим часом посол України в США Оксана Маркарова сказала, що Україна та США не обговорювали можливість проведення виборів у країні до кінця 2025 року. Водночас, якщо команда Білого дому порушить це питання, Київ готовий його обговорити.

www.unian.ua

Exit mobile version