За його словами, в першій угоді, яку мали підписати в Вашингтоні, не було нічого поганого.
Кулеба вважає, що текст проєкту угоди може відображати те, як угоду бачать американці / Колаж УНІАН, фото – скриншот, ua.depositphotos.com
Нинішня команда в США вважає, що якщо наше виживання залежить від них, то ми повинні віддати все, що вони захочуть. Про це в інтерв’ю LIGA.net заявив колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, коментуючи оприлюднену з ЗМІ угоду про корисні копалини.
“Ми з вами живемо в світі джерел і телеграм-каналів. І це нас сильно емоційно розхитує, і іноді спрямовує не в ті сторони хід наших думок. Тому дуже важливо вміти зупинитися і реалістично оцінити картинку. Реалістична оцінка картинки полягає у тому, що ніхто тексту угоди не бачив. Якщо те, що було опубліковано в медіа з посиланням на 33-ті джерела, і є текстом угоди, то мій висновок: це погана угода, по-друге, вона написана спеціально так, щоб Україна від неї відмовилася, третє – це дійсно саме так, як американці бачать угоду”, – сказав він.
За словами Кулеби, нинішня команда в США вважає, що “якщо ваше виживання залежить від нас, то ви повинні віддати все, що ми захочемо, заради того, щоб допомогти вам вижити”.
Відео дня
“Ми ставимо справедливе запитання: “А як саме ви будете допомагати нам вижити?”. А нам кажуть: “Не хвилюйтесь, от вам слово найвеличнішого лідера сучасності Дональда Трампа, що все буде добре””, – зауважив ексголова МЗС.
Він підкреслив, що в першій угоді, яку мали підписати в Вашингтоні, не було нічого поганого, в перспективі вона була б вигідною для України.
“Те, що ми бачили в ЗМІ, це, звісно, історія про неприйнятність”, – додав він.
США хочуть контролювати всі надра України без надання гарантій безпеки
Як повідомляв УНІАН, 27 березня народний депутат України Ярослав Железняк заявив, що американська сторона запропонувала проєкт угоди про надра, в якому передбачається контроль США над усіма українськими надрами, але немає жодної згадки про гарантії безпеки для України. Він зазначчив, що проєкт вкрай невигідний для України, бо прибутки мають виводитися за кордон, а США першими отримуватимуть роялті з фонду.
“Передбачено контроль за американцями всіх надр, всіх майбутніх інфраструктурних проектів. Гроші йдуть за кордон і розподіляються за рішенням американської сторони”, – сказав Железняк. Він додав, що в проєкті відсутні безпекові гарантії.
Железняк також заявив, що документ на 58 сторінок, але він не фінальний і буде дискутуватися в уряді та між двома сторонами – США і Україна.
Він наголосив, що ця угода мала б ратифікуватися парламентом в майбутньому.
“Неможливо оминути ратифікацію. І ніколи в такому вигляді за ратифікацію не проголосують у ВР”, – сказав Железняк.