Громадянин зможе мобілізуватися в бажану частину, не ризикуючи з ТЦК, де його можуть “закинути” куди завгодно, ігноруючи прямий запит від вподобаної бригади.
Командири військових частин зможуть вербувати добровольців напряму, без залучення ТЦК до цього процесу. Відповідний законопроект вже готують у Верховній Раді, повідомив народний депутат, член оборонного комітету Федір Веніславський у коментарі Укрінформу.
Як пояснив нардеп, зараз у громадянина є два основних способи потрапити на службу до конкретної частини, яка його зацікавила. Перший спосіб – підписати контракт на службу в ЗСУ. Однак з огляду на воєнний стан в державі, тут є певні обмеження, зокрема щодо строків укладання контрактів.
Крім того, не завжди добровольці хочуть йти на службу за контрактом, віддаючи перевагу саме процедурі мобілізації. Отже другий спосіб потрапити в конкретну військову частину – домовитися, аби командир цієї частини дав запит (так зване “відношення”) до ТЦК про направлення йому цього конкретного мобілізованого.
Відео дня
“Але представники Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки мають свої розпорядки або замовлення Генерального штабу, і далеко не завжди готові були виконувати ці відношення від військових частин”, – пояснює Веніславський.
За словами нардепа, Генштаб спільно з Міноборони і оборонним комітетом Ради вже напрацював певний алгоритм, під який і готують нормативно-правову базу: аби “командири військових частин мали право, так само як і ТЦК та СП, виконувати місію залучення до служби в Збройних силах військовозобов’язаних, які готові мобілізуватись, але не готові укладати контракт”.
Поки що ця законодавча ініціатива перебуває на стадії обговорення в парламентському Комітеті з питань національної безпеки оборони та розвідки, каже нардеп. На думку Веніславського, знадобиться ще декілька днів, аби завершити усі необхідні процеси, і тоді законопроєкт буде презентовано суспільству.
“Я думаю, якщо всі учасники процесу своєчасно виконують свої зобов’язання або свої функції, то є всі можливості, що у вересні вдасться це запровадити на повну силу”, – додав він.
Мобілізація в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр) Максим Жорін позитивно оцінив ідею мобілізації добровольців безпосередньо командирами частин без залучення ТЦК.
“По-перше, це зменшить час оформлення і прибере частину бюрократичних процесів, а також має знизити рівень корупції в ТЦК. По-друге, дасть можливість людині реально, а не декларативно, обрати підрозділ та спеціальність”, – зазначив офіцер.
За його словами, іноді людей, які хочуть до конкретної бригади, “кидають” зовсім в інші.