За словами глави МЗС, курс на членство в НАТО давно закріплений у Конституції України.
Глава МЗС України Андрій Сибіга заявив, що наша держава вважає вступ у НАТО єдиною найнадійнішою гарантією безпеки для себе. Про це він наголосив в інтерв’ю “Європейській правді”.
За його словами, позиція України щодо прагнення вступити до альянсу, є твердою, адже курс на членство в НАТО давно закріплений у Конституції і за це виступає переважна більшість українського населення.
“Єдиною дієвою гарантією для України є членство в НАТО. Понад те, членство України є гарантією безпеки самого НАТО. Окрім того, повноправне членство України є для НАТО, вибачте за цинізм, також найдешевшим варіантом забезпечення європейської безпеки”, – відповів Сибіга, коли його запитали про альтернативні гарантії, які Україні можуть пропонувати під час мирних перемовин.
Відео дня
Міністр підкреслив, що Україна вже проходила “альтернативні варіанти”. Зокрема всі бачили, як провалився Будапештський меморандум.
“Створення будь-яких “сірих зон” призводить лише до подальших загострень. Тому членство України в НАТО – це непохитний пріоритет і єдина дієва гарантія безпеки для нашої держави”, – запевнив політик.
Крім того, Сибіга розповів деталі діалогу з іноземним колегою, який у 2008 році перебував на саміті у Бухаресті, де могли прийняти рішення про надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в НАТО.
За словами цього політика, російський диктатор Володимир Путін тоді кидався прямими погрозами, що окупує Україну, якщо таке рішення буде ухвалено.
“Як ми знаємо, тоді Альянс проявив слабкість та історичну недалекозорість. І що ми побачили потім? Росія окупувала Грузію, потім окупувала та анексувала Крим, а зараз – маємо повномасштабну війну. Ті помилки неприпустимо повторювати. Потрібні сильні рішення, що створять стратегічні гарантії трансатлантичної безпеки. А це – членство України в НАТО”, – додав дипломат.
Він вважає, що інші інструменти, серед яких двосторонні безпекові угоди із союзниками, є складовою підготовки України до членства в альянсі та інструментом її підсилення, проте вони не можуть замінити членство нашої країни в НАТО.
Вступ України в НАТО – останні новини
Раніше оглядач Politico висловив думку, що Україна може вступити в НАТО, якщо її союзники зроблять три кроки. Для реалізації цієї стратегії, за його словами, потрібно: офіційне зобов’язання України не застосовувати силу для повернення окупованих територій, включення всієї міжнародно визнаної території України до НАТО, зміна статті 6 Північноатлантичного договору.
Водночас опитування показало, що 47% українців готові на вступ до НАТО в обмін на окуповані території. Це на 14% більше, ніж у 2023 році. Проти такої ідеї виступили 36% опитаних українців.