Угорщина та Словаччина, попри наявність технічних і економічних можливостей для диверсифікації енергопостачання, продовжують значною мірою залежати від російських енергоносіїв. Згідно з дослідженням Центру дослідження демократії (CSD) та Центру дослідження енергетики та чистого повітря (CREA), ці країни не скористалися доступними альтернативами, що суперечить загальноєвропейським зусиллям щодо зменшення залежності від Росії, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на звіт Центру дослідження демократії.
У сфері нафтових поставок обидві країни мають доступ до трубопроводу з Хорватії, пропускна здатність якого перевищує їхні потреби. Незважаючи на це, у 2024 році Угорщина збільшила імпорт російської нафти до 86%, а Словаччина зберегла майже повну залежність.
Щодо природного газу, альтернативні маршрути постачання мають пропускну здатність, що втричі перевищує обсяги російських поставок. Проте Угорщина та Словаччина продовжують покладатися на російський газ, збільшивши свою залежність з 57% у 2021 році до 70% у 2024 році.
У сфері ядерної енергетики обидві країни залишаються залежними від російського постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР. У 2024 році обсяги імпорту зросли на 105% порівняно з 2021 роком.
Ці дії суперечать загальноєвропейській політиці енергетичної безпеки та санкціям проти Росії, підриваючи зусилля ЄС щодо зменшення енергетичної залежності від Росії.
Раніше ми писали про те, чому Угорщина та Словаччина проти підтримки України.