Після смерті Папи Франциска, який очолював Католицьку церкву з 2013 року, розпочалися спекуляції щодо його можливого наступника. Серед потенційних кандидатів виділяються кардинали з різних регіонів світу, що представляють широкий спектр теологічних та геополітичних поглядів., повідомляє FBC.net.ua.
Кардинал П’єтро Паролін з Італії, який обіймає посаду Державного секретаря Ватикану, вважається поміркованим кандидатом, що може забезпечити спадкоємність курсу Франциска. Однак його участь у суперечливій угоді з Китаєм викликає критику.
Кардинал Луїс Антоніо Тагле з Філіппін, який раніше розглядався як прогресивний наступник, втратив частину підтримки останнім часом.
Кардинал Пітер Тарксон з Гани, відомий своєю позицією щодо боротьби з бідністю та захисту довкілля, може стати першим темношкірим папою за кілька століть.
Кардинал Петер Ердо з Угорщини представляє консервативні цінності та виступав проти міграційної політики Франциска.
Кардинал Маттео Дзуппі з Італії, який тісно співпрацював з Франциском та виконував миротворчі місії в Україні, вважається прогресивним кандидатом.
Інші потенційні претенденти включають кардинала Жозе Толентіно Калака де Мендонсу з Португалії, відомого своєю культурною відкритістю.
Кардинала Маріо Греча з Мальти, чия позиція еволюціонувала від традиційної до прогресивної.
Кардинала П’єрбаттісту Піццабаллу, Латинського патріарха Єрусалиму, який проявив гуманітарну ініціативу під час конфлікту в Газі.
Кардинала Роберта Сару з Гвінеї, відомого своїм консерватизмом та критикою реформ Франциска.
Хоча передбачити результат конклаву складно, цей перелік кандидатів відображає ідеологічне та регіональне різноманіття глобальної Католицької церкви.
Раніше ми писали про те, що помер Папа Римський Франциск у віці 88 років.