З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, підконтрольна Кремлю хакерська група, відома в колах кібербезпеки як APT28, Fancy Bear, Forest Blizzard або BlueDelta, веде масштабну кампанію проти компаній, що забезпечують логістику міжнародної допомоги Україні. Йдеться про діяльність 85-го Центру спеціальних служб ГРУ РФ (військова частина 26165), який від лютого 2022 року активізував кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури в щонайменше 13 країнах-членах НАТО, а також в Україні, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на аналітичний звіт агентства кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) Департаменту внутрішньої безпеки США.
Основними цілями кампанії стали транспортні вузли, порти, аеропорти, ІТ-компанії, постачальники морських та повітряних перевезень, а також підприємства оборонного сектору. Хакери атакували суб’єкти, пов’язані з переміщенням вантажів, включно з тими, що беруть участь у доставці іноземної допомоги.
Зафіксовано кібершпигунство проти компаній, що виробляють компоненти для систем управління промисловими об’єктами, зокрема для залізничної інфраструктури. Одним з ключових об’єктів інтересу стали транспортні накладні — дані про маршрути руху поїздів, літаків і контейнерів, які дозволяють ідентифікувати вміст та час надходження допомоги до України.
Крім того, було встановлено, що зловмисникам вдалося отримати контроль над тисячами IP-камер, розміщених на прикордонних пунктах та в транспортних вузлах. Це надало можливість відстежувати переміщення гуманітарних вантажів у режимі реального часу. Країнами, які зазнали атак, стали Чехія, Німеччина, Польща, Румунія, США, Україна та інші члени НАТО.
Раніше ми писали про те, що Тегеран наполягає на праві на ядерну енергію.