Група дослідників з Університету штату Каліфорнія в Сан-Дієго розробила технологію внутрішнього 3D-друку з використанням сфокусованого ультразвуку, що дозволяє створювати об’єкти безпосередньо всередині організму без необхідності хірургічного втручання. Основою для цього методу стала реакція особливого рідкого полімеру, який твердіє під дією ультразвукових хвиль, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на Korrespondent.net.
Під час випробувань у лабораторії вчені продемонстрували здатність створювати складні тривимірні структури у воді та всередині тканин печінки свині. Зокрема, було надруковано спіраль і букву “R” із точністю, яка дозволяє контролювати форму об’єкта в обмеженому просторі.
На відміну від традиційного 3D-друку, що передбачає пошарове нанесення матеріалу зовні, нова технологія працює за принципом фокусування ультразвукових хвиль у задану точку, де активується полімер і відбувається локалізована полімеризація. Завдяки цьому немає потреби в розрізах або інвазивних процедурах.
За словами розробників, метод може бути застосований у медицині для регенерації тканин, створення імплантів або навіть доставки ліків у точкову зону. Склад полімеру був спеціально адаптований для безпечного використання в біологічному середовищі, а сам процес контролюється зовні з високою точністю.
Хоча дослідження перебуває на ранній стадії, експерименти вже показали перспективність технології. У майбутньому вона може стати основою для нових неінвазивних методів лікування, які поєднують медицину та високі технології.
РАніше ми писали про те, що у США вперше видалили пухлину хребта через око.