Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

У Китаї провели першу імплантацію чіпа для лікування алкоголізму

У Китаї вперше імплантували чіп для лікування алкоголізму: пристрій вивільняє налтрексон, знижуючи тягу до спиртного протягом п’яти місяців.

У Китаї вперше імплантували чіп для лікування алкоголізму: пристрій вивільняє налтрексон, знижуючи тягу до спиртного протягом п’яти місяців.

У Китаї вперше застосували імплантований чіп для лікування алкогольної залежності: 36-річному чоловіку з багаторічною залежністю провели п’ятихвилинну операцію, під час якої вживили пристрій, що поступово вивільняє налтрексон — препарат, який блокує тягу до алкоголю, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на CHINADAILY.

У центральному Китаї, в провінції Хунань, 36-річному чоловіку на прізвище Лю, який протягом 15 років страждав на хронічний алкоголізм, імплантували спеціальний чіп. Операція, що тривала лише п’ять хвилин, відбулася 12 квітня в Хунаньській лікарні мозку в рамках клінічного дослідження під керівництвом професора Хао Вея, колишнього віцепрезидента Міжнародної ради ООН з контролю за наркотиками.

Імплантований пристрій поступово вивільняє налтрексон — речовину, яка блокує рецептори в мозку, що відповідають за відчуття задоволення від вживання алкоголю. Цей метод вважається ефективнішим і м’якшим порівняно з дисульфірамом, який раніше широко застосовувався для лікування алкоголізму, але викликав сильні побічні ефекти, такі як нудота та запаморочення .

За словами лікарів, дія чіпа триває до п’яти місяців, протягом яких у пацієнта знижується психологічна потреба в алкоголі. Лю, який раніше споживав до пів літра міцного алкоголю щодня, зазначив, що після імплантації вперше відчув полегшення від постійної тяги до спиртного.

За даними журналу The Lancet, у 2017 році в Китаї було зафіксовано понад 700 тисяч смертей, пов’язаних із вживанням алкоголю, що робить країну лідером за цим показником у світі . Нова технологія може стати важливим кроком у боротьбі з цією проблемою.

Раніше ми писали про те, що стартап BrainBridge планує трансплантацію голови людини за 10 років.

Exit mobile version