Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

CERN вперше зафіксував трансмутацію свинцю в золото у Великому адронному колайдері

Вчені CERN зафіксували перетворення свинцю на золото у Великому адронному колайдері, створивши 270 мільярдів ядер золота під час експериментів.

Вчені CERN зафіксували перетворення свинцю на золото у Великому адронному колайдері, створивши 270 мільярдів ядер золота під час експериментів.

У ході експериментів на Великому адронному колайдері (LHC) вчені CERN вперше зафіксували процес трансмутації свинцю в золото. Під час зіткнень ядер свинцю, розігнаних до швидкості, близької до світлової, виникали потужні електромагнітні поля, які спричиняли втрату трьох протонів у ядрах свинцю, перетворюючи їх на ядра золота. Загалом, протягом трьох експериментальних запусків у другій половині 2010-х років було створено приблизно 270 мільярдів ядер золота, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на New Voice.

Ці результати були досягнуті завдяки використанню детекторів ALICE ZDC, які дозволили систематично фіксувати та аналізувати народження ядер золота під час електромагнітної дисоціації. Хоча створені ядра золота існували лише мить, до моменту зіткнення з елементами прискорювача, їх фіксація стала значним досягненням у галузі ядерної фізики.

Крім золота, під час експериментів також утворювалися ядра таллію та ртуті, що свідчить про можливість контролю над процесами трансмутації на атомному рівні. Ці дослідження не лише підтверджують теоретичні моделі електромагнітної дисоціації, але й сприяють розумінню механізмів втрат пучків, що є важливим для оптимізації роботи колайдера та майбутніх прискорювальних комплексів.

Таким чином, експерименти на LHC відкривають нові горизонти у вивченні ядерних реакцій та можливостей трансмутації елементів, що має значення для фундаментальної науки та потенційних практичних застосувань у майбутньому.

Раніше ми писали про те, що таке Великий адронний колайдер.

Exit mobile version