Кримінальна справа і фіктивне підприємництво не завадили дніпровські фірми розпилити з Лапою майже 45 млн бюджетних гривень

Гучний тендерний скандал навколо Держпродспоживслужби та її керівництва поповнюється все новими подробицями. Усі вони вказують на розквіт корупційних схем, відкатів та проведення торгів під своїх пригодованих дистриб’юторів того чи іншого товару.

Трапився цей черговий скандал, про який мова, у серпні поточного року. Заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук фактично викинув з тендерної процедури вітчизняного виробника тест-систем, віддавши перемогу в аукціоні ТОВ “”Дніпропетровська фармацевтична компанія”. Остання ж тепер має намір продати свій товар державі за ціною удвічі дорожчою, аніж пропонувала усунута від тендеру українська компанія. І мова про переплату майже в 1 млн грн. А поки цей сумнівний тендер оскаржується в АМКУ, історія плідної співпраці чиновників відомства Лапи з дніпровською фірмою вражає цифрами та криміналом.

Так, ТОВ Дніпропетровська фармацевтична компанія була заснована ще у 2007 році. І попри те, що компанія активно освоює бюджетні мільйони, її статутний капітал складає всього 46 тис. грн. Директоркою фірми значиться така собі Сичева Оксана Володимирівна. А кінцевими бенефіціарами — Фурдак Дмитро Іванович, Масюк Дмитро Миколайович. Фурдак, крім » Дніпропетровська фармацевтична компанія » має ще три компанії: ТОВ «ТЕРМІНАЛ ДНІПРО», ПП «БІОКОРМ», ТОВ «ЩАСЛИВА КАЧКА»

У 2015 році «Дніпропетровська фармацевтична компанія» була фігурантом кримінального провадження (як вигодонабувач злочинної схеми) за фактом фіктивного підприємництва та ухилення від сплати податків. За даними слідчих, службові особи цієї фірми на підставі відображених господарських відносин з іншими підприємствами формували податковий кредит з ПДВ та мінімізували таким чином свої податкові зобов’язання з ПДВ на сотні тисяч гривень.
Проте, ця обставина, жодним чином не завадила дніпровським шулерам стати фаворитом державних закупівель, зокрема Держпродспоживслужби під керівництвом Володимира Лапи та його заступника Андрія Жука. Тож, із вересня 2017 року по теперішній час ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія» отримала перемогу у 22 тендерах Держпродспоживслужби на загальну суму: 24 млн 661 тис. 355.05 грн.

З грудня 2017 року ця ж фірма перемогла ще у 6 тендерах Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (підпорядковується Держпродспоживслужбі) на суму — 3 млн 437 тис. 585.50 грн.

У січні 2018 року -отримала перемогу в 1 тендері ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області на 143,5 тис. грн. А загалом із жовтня 2017 року ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія» підписала 28 контрактів на суму майже у 30 млн грн.

У 2019 році дніпровська фірма продовжила свій переможний крок у напрямку освоєння держаних коштів. І вже встигла отримала перемогу у 11 тендерах, проведених Держпродспоживслужбою, із оголошеною вартістю — 15 млн 432,2 тис. грн.

І це все при тому, то ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія» сама нічого не виробляє, не проводить наукових досліджень, не винаходить препарати чи тест-системи, які продає. Не робить одним словом нічого, крім банальної спекуляції. Фірма перепродає в Україні товари французького виробника IDvet за врази завищеними цінами. Не виключено також, що вона торгує взагалі “лівим” товаром, видаючи його за французький. Адже, наскільки доводить практика, поважні західні компанії, на кшталт французького заводу IDvet, не обирають собі дистриб’юторами компанії з кримінальним минулим, і тим паче, з податковими проблемами.

А на сам кінець, продемонструємо вам всього лише один з переможних тендерів цього дніпровського “улюбленця” Лапи. На наш погляд він дуже красномовно засвідчує наявність договорняків та взаємовигідної корупційної складової в їх відносинах.

Так, мова, про цьогорічний тендер на 7 млн 360 тис. грн. (див. фото) Участь у ньому, окрім ТОВ «Дніпропетровська фармацевтична компанія» взяла ще компанія “Віннер Трейд”. Початкова цінова пропозиція “Віннер Трейд” склала 5 млн 978 тис. грн, а дніпровських шарлатанів — 6 млн 992 тис. грн. А вже під час розкриття остаточних пропозицій з’ясувалося, що “Дніпропетровська фармацевтична компанія” запропонувала ціну у 5 млн 977 тис. грн, що була рівно на одну гривню меншою, аніж пропозиція “Віннер Трейд”.

Збіг? – Не думаємо. А тому просимо новопризначеного Гепрокурора Рябошапку  вжити заходів відповідного реагування.

0