Європейський Союз офіційно затвердив програму мобілізації інвестицій обсягом 150 мільярдів євро в рамках ініціативи Global Gateway, спрямованої на зміцнення співпраці з країнами-партнерами. Ці кошти залучатимуться через інструмент зовнішніх інвестицій та гарантій, який покриває ризики для інвесторів і фінансових установ, заохочуючи вкладення у стратегічні сектори економіки, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на головування Польщі в ЄС в X (Twitter).
Фінансування передбачене до 2027 року. Серед пріоритетних напрямків — енергетика, цифрові технології, транспорт, освіта та охорона здоров’я. Частина інвестицій буде спрямована на реалізацію проєктів в Україні, яка входить до переліку держав, з якими ЄС посилює економічну співпрацю. Рішення дозволить створювати нові інфраструктурні можливості, а також сприяти розвитку сталих ланцюгів постачання.
Ключову роль у реалізації плану відіграватимуть установи ЄС, зокрема Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку. Їх завдання — гарантувати ефективне використання гарантійного механізму для залучення приватного капіталу.
У Європейській комісії зазначають, що підписання фінансової угоди є важливим кроком у створенні економічного простору між ЄС та державами-партнерами, а також посиленні глобального впливу Європи. Система гарантій створює передумови для зменшення ризиків інвестування у нестабільних регіонах, одночасно зміцнюючи геополітичні позиції Союзу.
Раніше ми писали про те, що Moody’s знизило рейтинг США.