В Україні проведуть масштабне опитування роботодавців щодо кадрових потреб

Вперше буде досліджуватися ставлення до найму на роботу пенсіонерів, а також працевлаштовувати жінок у професіях, де традиційно переважали чоловіки.

В Україні проведуть масштабне опитування роботодавців щодо кадрових потреб

Державна служба зайнятості започаткувала опитування роботодавців для вивчення поточної та перспективної потреби підприємств у працівниках.

Про це повідомило Міністерство економіки. 

Окремо фахівці вивчатимуть готовність бізнесу до залучення кадрів серед ветеранської спільноти, а також створення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених громадян. 

Вперше буде досліджуватися ставлення підприємців до найму або повернення на роботу людей пенсійного віку, а також спроможність та бажання працевлаштовувати жінок у професіях, де традиційно переважали чоловіки.

Мінінфраструктури підписало меморандуми з 17 компаніями про працевлаштування водійок -далекобійниць

“Результатом анкетування має стати подальше удосконалення роботи служби, програм сприяння зайнятості, впровадження проєктів щодо стимулювання роботодавця задля збереження та створення нових робочих місць. І, як наслідок, зменшення структурного безробіття”, – зазначили в Мінекономіки. 

Дослідженням планується охопити понад 50 тис. представників малого, середнього та великого бізнесу, що працюють у різних сферах та мають в структурі до 5 млн працівників.

“Служба зайнятості опитає вдвічі більше роботодавців, ніж торік. І ми отримаємо зріз по різних сферах діяльності і підприємствах різних форм власності, куди та яким чином нам далі рухатися, щоб задовольнити запит і потреби роботодавців, а також працевлаштувати тих, хто шукає роботу. Тобто ця аналітика буде для нас певною дорожньою картою на 2025 рік. І ми розраховуємо на відверті розгорнуті відповіді і щодо очікувань від служби, і щодо оцінки діяльності, щоб ми могли оперативно реагувати”, – прокоментувала директорка Держслужби зайнятості Юлія Жовтяк.

Також зазначається, що результати опитування допоможуть оцінити рівень готовності служби до інтеграції в трудовий процес різних соціальних груп, зокрема – людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни. Це виявити наявні перепони, що заважають рівному доступу до працевлаштування, а також визначити, які заходи необхідно запровадити для забезпечення інклюзивного середовища та безбар’єрності. 

На Work.ua з’явились вакансії з бронюванням від мобілізації

  • У вересні 2022 року в Україні запрацював Єдиний портал вакансій. Його створення було ініційоване Міністерством економіки та Державною службою зайнятості навесні 2022 року. 
  • В початку війни вакансій стало втричі менше, але наразі ринок праці поступово оживає. У травні 2022 року повідомлялося, що найкраща ситуація з кількістю вакансій у Львівській, Дніпропетровській, Харківській областях і місті Києві. Зростає попит на водіїв, будівельників, робітників комунальних підприємств, у переробній сфері та торгівлі.
  • Водночас, за словами Жовтяк, в Україні офіційно не працюють 308 тисяч громадян.

lb.ua

Share

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *