За півтора роки не вдалося провести жодної закупівлі, навіть незважаючи на наявність 7 млн євро, наданих міжнародними партнерами.
Ольга Піщанська
Рахункова палата встановила причину проблем із закупівлею безпілотних авіаційних систем та засобів моніторингу для українсько-польського кордону.
Про це повідомила пресслужба РП.
Зазначається, що проєкт зіштовхнувся з серйозною проблемою – за півтора роки не вдалося провести жодної закупівлі, навіть незважаючи на наявність 7 млн євро, наданих міжнародними партнерами.
Аби встановити причину цієї проблеми Рахункова палата здійснила фокус-аудит.
“Це – новий більш оперативний, вид контрольного заходу, що дозволяє швидко виявляти проблеми та застосовувати превентивні заходи. До прикладу, цей аудит від початку до завершення тривав три місяці”, – зазначила голова відомства Ольга Піщанська.
Голова Рахункової палати: допомога міжнародних партнерів поступово зменшується
Вона пояснила, що після перевірки було виявлено, що однією з головних причин “гальмування” проєкту є неповною мірою врегульовано механізм реалізації державних інвестиційних проєктів за рахунок кредитів на умовах пов’язаної допомоги. У тому числі – щодо проведення публічних закупівель на умовах, визначених міжнародними договорами України (відповідно, ця проблема може стосуватися й інших аналогічних проєктів).
Щоб цей проєкт запрацював, РП надала низку рекомендацій:
- Міністерству фінансів – узгодити положення договору про імплементацію з положеннями Кредитного договору (виконано у порядку оперативного реагування під час здійснення аудиту);
- Міністерству внутрішніх справ України – забезпечити подальший контроль за процесом управління проєктом та ефективністю виконання відповідної бюджетної програми;
- Адміністрації Держприкордонслужби – невідкладно провести ґрунтовний аналіз реальної потреби в придбанні безпілотних авіаційних систем і засобів моніторингу державного кордону за рахунок кредитних коштів – у разі наявності обґрунтованої потреби в придбанні зазначених технічних засобів, здійснити комплекс заходів з метою оперативного проведення процедури закупівлі, укладання контракту та отримання відповідних систем і засобів замовником проєкту.
“І хоча відповідний Звіт та Рішення були затверджені лише сьогодні, вже зараз можемо відзначити позитивні зрушення: проведено тендер на закупівлю засобів моніторингу державного кордону, а уряд активно працює над удосконаленням законодавчої бази, щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому. Отже вітаю колег з першим фокус-аудитом в історії Рахункової палати і дякую об’єктам контролю за реагування та співпрацю!”, – зазначила Піщанська.
Нагадаємо, раніше РП встановила, що Мінстратегпром не витратив виділені кошти на виготовлення оборонної продукції.