Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Підприємства України скорочують борги та збільшують депозити

Українські компанії накопичують кошти, але утримуються від інвестицій через високі ризики та невизначеність, що може призвести до виведення капіталу за кордон.

Українські компанії накопичують кошти, але утримуються від інвестицій через високі ризики та невизначеність, що може призвести до виведення капіталу за кордон.

За останні три роки українські компанії суттєво збільшили свої фінансові резерви, скоротивши чистий борг приблизно на $21 млрд. Це досягнуто шляхом зменшення обсягів кредитування на $2–2,8 млрд, збільшення депозитів на $16–17,7 млрд та інвестування в облігації внутрішньої державної позики на $2,4 млрд, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на NV Бізнес.

Попри наявність значних коштів, бізнес не поспішає з інвестиціями. Причини цього криються у високих ризиках, пов’язаних з війною, та можливістю виведення капіталу за кордон після скасування валютних обмежень. Експерти зазначають, що за відсутності сприятливих умов, українські компанії можуть вивести з країни понад $15 млрд, що негативно вплине на економіку.

Водночас, за даними Національного банку України, у 2023 році обсяг корпоративного кредитування зменшився на 2%, до 757,5 млрд грн, тоді як депозити юридичних осіб зросли на 41%, до 1,3 трлн грн.

Основними перешкодами для інвестицій залишаються військові ризики, непрозорість бізнес-процесів та відсутність довіри до державних інституцій. Експерти наголошують, що без активної участі українського бізнесу в інвестиціях, залучення іноземного капіталу буде обмеженим.

Раніше ми писали про те, що банк Англії планує найшвидше зниження ставок з 2008 року.

Exit mobile version