Також не витратяться на розробку дизайну і не будуть вилучати копійки з обігу.
50 копійок
У разі перейменування копійок на шаги витрати Нацбанку України та собівартість монет залишаться без змін.
Про це заявив директор департаменту грошового обіг НБУ Олег Прохода в інтерв’ю виданню The Page.
За його словами, Нацбанк щороку планує випуск нових банкнот і монет на заміну зношених, тож зараз питання лише в тому, чи карбувати у 2025 році копійки чи шаги.
Він заперечив, що зміна назви обернеться мільйонними витратами з держбюджету і зауважив, що це не вплине на перерахування частини прибутку Національного банку до держскарбниці.
Також не витратяться на розробку дизайну.
“Додаткових витрат на етапі виробництва не буде. Навіть якщо в дизайні монети відбудуться певні зміни, як мінімум напис «копійка» зміниться на «шаг», – це зроблять штатні фахівці БМД НБУ”, – зауважив Прохода.
Він додав, що не потрібно замінювати карбувальне і обладнання для виготовлення монет. Адже планується зберегти ті самі заготованки для виготовлення монет, вони матимуть таку ж масу, колір та інші характеристики.
НБУ не буде вилучати всі копійки з обігу, щоб замінити їх шагами, вони функціонуватимуть одночасно. Відповідно не виникатиме витрат, пов’язаних з одномоментним вилученням та утилізацією монет номіналом 50 копійок та виготовленням розмінних монет номіналом 50 шагів на їх заміну.
- Національний банк України ініціює зміну назви монети “копійка” на “шаг”, аргументуючи це тим, що назва “копійка” має московське, імперське походження
- НБУ вважає, що зміна назви стане відновленням історичної справедливості, сприянням дерусифікації та відродженням національних традицій у грошовому обігу.