Китайська гірничодобувна компанія «Лунсін», що є дочірньою структурою корпорації Zijin Mining Group, оголосила про тимчасове припинення своєї діяльності в Росії. Причиною такого рішення стали ускладнення фінансових операцій через санкційні обмеження та зростаючий тиск з боку банківських установ. Зокрема, багато китайських банків відмовилися обслуговувати транзакції з російськими фінансовими організаціями, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на ДіалогUA.
Це рішення безпосередньо вплинуло на роботу «Кизил-Таштигського гірничо-збагачувального комбінату» в Республіці Тива, який належить «Лунсін». Підприємство, що забезпечувало роботою близько 1200 місцевих жителів, з 1 червня 2025 року офіційно переходить у стан простою з вини роботодавця.
Паралельно з цим, Китай запровадив нові експортні обмеження, які ускладнюють постачання до Росії техніки, обладнання та хімічних речовин. З 1 грудня 2024 року набув чинності розширений перелік товарів подвійного призначення, що підлягають експортному контролю. До нього увійшли IT-обладнання, зокрема сервери та комплектуючі, а також газ аргон, необхідний для зварювання. Китайські експортери тепер зобов’язані надавати інформацію про кінцевого одержувача товару та отримувати спеціальні ліцензії, що значно ускладнює проведення платежів.
Раніше, у 2023 році, Китай значно збільшив постачання Росії верстатів, мікроелектроніки та інших технологій, які використовуються у виробництві ракет, танків та літаків. За оцінками американської розвідки, близько 90% російської мікроелектроніки надходило з Китаю, а майже 70% імпорту верстатів на суму близько 900 мільйонів доларів також припадало на китайських постачальників.
Однак, нові обмеження та ускладнення фінансових операцій свідчать про зміну підходу Китаю до співпраці з Росією в умовах посилення міжнародного тиску та санкцій.
Раніше ми писали про те, що російська економіка на межі краху.