Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Железняк: на вихідних США надіслали Україні новий проєкт угоди про копалини, в якому хочуть доступу до всіх ресурсів

Штати матимуть пріоритетний доступ до всіх нових проєктів, право вето на продаж іншим країнам, а також пріоритет у складі фонді.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, у новій угоді США вимагають від України доступу до всіх корисних копалин, зокрема і нафти, і газу. Цей документ, за його інформацією, Києву передали на вихідних. Він складається з 18 розділів і значно конкретнішим документом, ніж рамкова угода, яку поки що так і не підписали. 

Документ стосується створення майбутнього спільного фонду. До фонду будуть йти гроші не від продажу ресурсів, і не прибуток компаній, які їх видобувають, а частина від рентних платежів з їх видобутку, ліцензійні платежі і доходи від нових майбутніх інвестиційних проєктів. 

Железняк наголосив, що це не фінальний документ. Але поки що, судячи з отриманого ним документу, який “дуже імовірно надіслали від США”, Штати вимагають:

Джерела LB у Офісі президента повідомили, що викладені тези схожі з тими, які Київ отримав від Вашингтона.

Угода з США

Пропозицію надати партнерам доступ до корисних копалин України в обмін на дієві гарантії безпеки українська влада озвучувала ще раніше в Плані миру. Однак предметно про це говорити почали після зміни влади в США: Дональд Трамп зажадав від України “розплати” за надану допомогу. Україна ж наголошувала, що в обмін на угоду їй потрібні гарантії безпеки.

Українська і американська команди працювали над документом, але вдалося виробити лише рамкову угоду про створення спільного інвестиційного фонду. Після цього мали створити більш конкретний документ із чіткими цифрами і правилами, і він би мав бути затверджений Верховною Радою. Але поки що не підписали навіть рамкову угоду – вона зірвалася у результаті суперечки в Овальному кабінеті під час візиту українського президента.

Попри це, Україна засвідчила готовність укласти цю угоду, тож команди продовжували роботу. 25 березня Зеленський розповів, що Київ отримав від Вашингтона новий драфт угоди про корисні копалини, більш широкий. 

lb.ua

Exit mobile version