Site icon Новини України ФБК Перший Діловий Первый Деловой

Ціни на нафту зростають на тлі очікувань зниження тарифів між США та Китаєм

Ціни на нафту Brent і WTI зросли на тлі очікувань зниження тарифів між США та Китаєм, попри побоювання щодо надлишкової пропозиції на ринку.

Ціни на нафту Brent і WTI зросли на тлі очікувань зниження тарифів між США та Китаєм, попри побоювання щодо надлишкової пропозиції на ринку.

Ціни на нафту марки Brent підвищилися приблизно на 1%, досягнувши $65,61 за барель. Це зростання відбулося на тлі очікувань щодо зниження тарифних бар’єрів між США та Китаєм, що може стимулювати попит на нафту, повідомляє FBC.net.ua з посиланням на Reuters

Водночас, зростання цін обмежується побоюваннями щодо надлишкової пропозиції на ринку. Очікується, що Саудівська Аравія збереже обсяги постачання нафти до Китаю в червні, після піку експорту, спричиненого збільшенням видобутку в рамках угоди OPEC+.

На Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) обсяг торгів ф’ючерсами на легку нафту (Light Sweet Crude) становив 838 756 контрактів, що менше порівняно з 1 008 324 контрактами в понеділок. Загальний відкритий інтерес зменшився на 33 468 контрактів, досягнувши 2 003 154 контрактів.

Аналітики Bank of America прогнозують, що середня ціна нафти марки Brent у 2025 році становитиме $65 за барель, а WTI — $61 за барель. Це пов’язано з очікуваним зростанням світового попиту на нафту на 1,1 млн барелів на добу, що буде компенсовано збільшенням пропозиції з країн, не входять до OPEC+, на 1,4 млн барелів на добу.

У свою чергу, Wood Mackenzie прогнозує, що середня ціна нафти марки Brent у 2025 році складе $73 за барель, що на $7 менше порівняно з 2024 роком. Це зниження пов’язане з планами OPEC+ щодо поступового збільшення видобутку нафти та впливом тарифної політики США.

Центральний банк Росії очікує стабілізації цін на нафту на рівні близько $60 за барель, посилаючись на очікуване відновлення світового попиту внаслідок зниження торговельних обмежень та тарифів.

Раніше ми писали про те, що Іран відправив нафту до Китаю на “мертвому” танкері.

Exit mobile version